Torf Pardubice – Olympik Mělník 1:7

Po zrušeném dvojzápase s libereckými Andy a Alfou se vypravili nažhavení futsalisté Olympiku Mělník v pondělí k prvnímu přípravnému zápasu do města perníku.

Zde je čekal další účastníkem prvoligové soutěže Torf Pardubice. Zápas se hrál v nafukovací hale na Dukle, kde Torf sehraje i několik ligových zápasů.

Na mělnické lavičce si odbyl premiéru nový kouč Michal Stříž, jenž v minulosti působil také u českého národního týmu a do ligového Mělníka přišel po ukončení angažmá u reprezentace Malty. A s výsledkem mohl být spokojen. I když jak sám říká, o výsledek příliš nešlo: „Výsledek bych nepřeceňoval.
Spíše šlo o to, zda hráči dokáží přenést věci z tréninku do samotného zápasu.“

Pro oba týmy šlo o první přípravné utkání, a tak byla v prvním poločase znát na týmech značná nerozehranost. Druhý poločas však ovládli hosté. „Zlepšili jsme obranu a také postupný útok. Navíc jsme na tom byli lépe s fyzičkou,“ vyjmenoval klíč k úspěchu Stříž. Dalších pět branek v domácí síti znamenalo konečný výsledek 7:1 pro Olympik Mělník.

Ten k dalšímu zápasu zajíždí již tento pátek do Mladé Boleslavi, kde mu bude soupeřem druholigový FK Mladá Boleslav, jenž je pokračovatelem kdysi slavného Slavíku Bakov.

Branky: Konečný – Hyka 3, Spal, Sochor, Bouška, Průcha.

Mělník: Hnízdil (21. Bartizal) - Bouška, Spal, Remenec, Sochor, Čermák, Brožek, Průcha, Hyka, Beránek.

Pardubice: Nachtigall, Báča - Jeřábek st., Chvála, Konečný, Fidra, Urbanec, Slováček, Novák, Netolický, Kaplan, Melechovský, Beran, Jeřábek ml., Čihař.