Na kolínské trati kralovali favorité. Mezi muži zvítězil Adam Ťoupalík (Elkov Kasper), který měl v cíli náskok pěti sekund před Francouzem Mickaelem Crispinem a Jakubem Římanem. „Jsem moc spokojený. Nečekal jsem, že to půjde v uvozovkách tak hladce,“ řekl na webu czechcyclingfederation.com Ťoupalík, jehož cesta k prvenství byla o něco snazší, jelikož na startu pro nemoc chyběl nejlepší český krosař Michael Boroš.

„V druhém kole jsem najel na čelo, snažil se jet pořád svoje tempo a nedělat chyby. Párkrát jsem se v lese hodně zastavil a kluci se přiblížili. V posledním kole jsem to dokázal uhlídat. Jízda to byla hrozná, v lese se prášilo, byl tam písek. Nejsem na to vůbec zvyklý, ale stačilo to,“ poznamenal.

V závodě žen se vyhrála úřadující česká šampionka Kristýna Zemanová (Brilon Racing Team MB), která o 19 sekund druhou Alicii Franckovou z Belgie.

„Bylo to hodně těžké, počasí nebylo úplně cyklokrosové a na mně to bylo hrozně znát. To teplo můj výkon limitovalo. S Alicií jsme se tahaly celý závod, nikde jsme si to nedaly zadarmo. Pořád jsme se předjížděly,“ uvedla devatenáctiletá závodnice, po jejímž boku vystoupila na bronzový stupínek třetí Tereza Tvarůžková z pořádajícího týmu Expres CZ-Tufo Team Kolín.