„V posledních pár letech jsem ze zdravotních důvodů vyměnil nezdravou stravu za zdravou," vysvětluje neratovický triatlonista Jaroslav Brynda, proč v jeho svátečním jídelníčku zaujala přední místa losos, cizrna, tofu, zelenina a ovoce a také už před ním prý maminka nemusí zamykat těsto, které rád ujídal. „Miloval jsem rohlíčky a postupem času vosí hnízda," dodává.

S vánočním lososem se netají ani manažer hokejového klubu Junior Mělník Viktor Šebík. „V rodině manželky ani u nás doma nebyl kapr tou tradiční vánoční dobrotou, takže jsme si postupně navykli na uzeného lososa. Ten je pro mě symbolem Vánoc, i když to zní legračně…"

K oblibě cukroví je pak Viktor Šebík přímo předurčený. „Maminka pocházela ze Slovenska, kde se pyšní úžasnou a náročnou domácí kuchyní. Babička i maminka byly úžasné kuchařky, takže jsem zažil tolik druhů vynikajícího cukroví a dobrot, že je dnes téměř nemožné si to představit. A vzhledem k tomu, že i moje manželka je výborná kuchařka, prokousal jsem úspěšně až ke své současné nadváze."

Ne všichni ovšem mohou mlsat, co se jim zlíbí. „Jako majitel cukrovky si v zájmu svého zdraví dobrot neužiji," přiznává Miloslav Čmejla. Spíkr plochodrážních závodů nejen ve Mšeně si ovšem přece jen některé tradice z dětství neupře: „V dětství stejně jako dnes – řízek, salát, ovoce a šup ke stromečku."

Řízek upřednostňuje například i předsedkyně TJ EMĚ - I. HC Wendy Mělník Iveta Šmejkalová. „Cukroví mám nejraději slané od mé babičky, ale i sladké ráda ochutnám. K salátu dříve jen kapr, teď už ale řízek. S Vánoci mám spojené bílé klobásy k obědu, které mám moc ráda. Zlaté prasátko nedržíme. Domácí vánočka a štola od tety," vyjmenovává Iveta Šmejkalová lákadla, na která se každoročně těší.

Tradici zcela nedodržuje ani jeden z trenérů neratovické přípravky David Šprincl. „Tři čtvrtě života pro mě byla štědrovečerní večeře jedině kapr se salátem – dnes jsem rád, když se tahle tradice převleče do řízku s bramborem. Na cukroví mě neužije, zato jsem čokoládový typ, takže stále navazuji na dětství, kdy jsem si trhal figurky ze stromečku a u babičky chodil do špajzu na její skvělou domácí čokoládu."

Z prostého důvodu pak ryby nemusí hrající předseda fotbalistů ze Mšena Jiří Guttenberg. „Ryby kvůli kostem nejím, takže salát, řízek, vinná klobása," představuje svůj jídelníček. Pak ovšem přiznává, že si trochu kapra od manželky přece jen zobne. „Jinak si nic speciálního nedopřáváme, snad jen vždy skleničku nějakého lepšího pití…" A něco sladšího? „Nejvíce vzpomínám na vanilkové rohlíčky, které už dnes moc nejím, a na vosí hnízda."