„Zápas se nám vůbec nepovedl, hlavně druhá půle byla naprosto tragická. Tolik chyb, co jsme vyprodukovali, jsem ještě nezažil," nebylo manažerovi Olympiku Pavlu Šubovi po zápase příliš do řeči. A zdaleka nejen proto, že celý týden před utkáním promarodil se zánětem v krku.

V ideálním rozpoložení pak k utkání nejelo ani mužstvo, které po pondělním přípravném utkání s reprezentací do 19 let kvůli množství omluvenek zrušilo středeční trénink. Na výkonu ve druhém poločase jako by se to podepsalo. Hostům se zcela přestala dařit rozehrávka a jejich náskok během chvíle zmizel v nenávratnu. I když pak Jurčovský svou druhou brankou v zápase vyrovnal na 4:4, měli domácí od 34. minuty náskok zpět a tentokrát už ho přes veškerou snahu hostí nepustili.

Po utkání manažer Šuba neušetřil kritiky výkony nejzkušenějších hráčů i jindy obávaného kanonýra Gabča, který se tentokrát vůbec neprosadil. „To, jak jsme dokázali prošustrovat stav 1:3, je lajdácké. Jedinými, kdo odvedl svůj standard, byli Machulka a Jurčovský," dodal.

Domácí vzhledem k vývoji skóre pochopitelně viděli zápas téměř „zrcadlově". „V prvním poločase jsme nehráli, jak jsme chtěli. Přestože jsme se na nacvičené věci Mělníka připravovali, inkasovali jsme po nich," nechal se slyšet brankář a sportovní manažer ústeckého týmu Lukáš Vobecký a navázal: „Do druhé části jsme ale vstoupili jako vyměnění. Vysoko jsme soupeře napadali, a ten najednou nevěděl, co má hrát. Vývoj jsme otočili a po zásluze zvítězili. Musím říct, že zejména ve druhém poločase se hrál futsal na výborné úrovni."

Combix Ústí – Olympik ME 6:5 (1:3)
Branky: Černohorský 2, Chrudimský, Krok, Martínek, Hajas – Jurčovský 2, Němec, Lelek, Šimandl. Olympik: Machulka (Jenč) – Lelek, Šimandl, Volf, Gabčo – Dvořák (Jungbauer), Němec, Jurčovský, Weiner.