Mistrovství republiky a Český pohár v krátkém triatlonu pokračoval v sobotu v Mělníku.

V absolutním pořadí si vítězství odváží Filip Ospalý a Vendula Frintová (oba Ekol Team Brno) a stávají se už v předstihu před posledními dvěma závody mistry republiky.

Úmorné vedro s teplotou 30 stupňů, vzhledem k revitalizaci historické části města upravená běžecká část okolo vinic s prudkým výběhem na náměstí Míru a kvalitní konkurence – to byly kulisy letošního ročníku, kde se letos bojovalo o titul Mistrovství republiky na tratích sprint triatlonu. Na start se postavilo rekordních 215 závodníků v deseti kategoriích.

Ženy startovaly v předstihu 7 minut a 32 vteřin a bojovaly nejen mezi sebou, ale i v soutěži pohlaví s muži o finanční prémii pět tisíc korun.

Plaveckou část zvládl nejlépe Filip Ospalý, cyklistická část byla proložena dvěma prémiemi při průjezdu do prvního a třetího kola. Pořadí bylo při obou výjezdech stejné – 1. Ospalý, 2. Dědek, 3. Kubínek. Do depa pak přijela devítičlenná skupina, kde kromě Petra Bureše byli všichni favorité. Běžecká část byla již jen o tom, zda Filip Ospalý seběhne po kole náskok Venduly Frintové (2.10). To se mu povedlo již při průběhu do třetího kola a strojovým tempem si doběhl pro vítězství v závodu před Martinem Krňávkem a třetím Janem Čelůstkou, loňským vítězem.

V ženském závodě si vítězství pohlídala Vendula Frintová přad Lenkou Fanturovou a Kateřinou Dudkovou.

„Touto cestou bych chtěl poděkovat za podporu všem partnerům včetně vedení města Melník a hejtmana středočeského kraje Davida Ratha, kteří přispěli na závod s celkovým rozpočtem 400 tisíc korun. Ohromný dík také patří Policii ČR, Městské policii Mělník a stavebním firmám dělajícím revitalizaci centra města za technické zabezpečení závodu, čímž se postarali o bezproblémový a bezpečný průběh závodu. Samozřejmě velký dík patří stovce pořadatelů při organizaci závodu,“ dodal ředitel závodu Roman Táborský.

Záznam ze závodu můžete zhlédnout ve středu na ČT4 Sport od 20 hod nebo ve čtvrtek od 13.40.

Výsledky:
Muži:

1. Ospalý Filip (Ekol team) 1:01:27, 2. Krňávek Martin (Ekol team) 1:01:54, 3. Čelůstka Jan (Labe Tri Club) 1:02:16, 4. Švarc Přemysl (TTK Slavia Plzeň), 5. Jaňour Jan (Ekol team) 1:02:43.
Ženy
1. Frintová Vendula (Ekol team) 1:09:52, 2.Fanturová Lenka (FTVS Praha) 1:10:48, 3. Dudková Kateřina (Nový věk) 1:11:28.
Junioři
1. Šlajs Petr (Slavia Plzeň) 1:04:26.
1. Kuříková Petra (Bižu Jablonec) 1:16:01.
Žáci starší (0,2 – 5 – 1)
1. Kukrle Michael (TRI Loštice) 15:24
1. Lauberová Edita (E-on team) 17:18.
Žáci mladší
1. Sommer Vojtěch (Slavia Praha) 17:28.
1. Kovaříková Barbora (SKP Plzeň) 18:35.
OPEN AG (0,5-15-3,5)
1.Klement Jan (SK Axiom) 46:57.
1.Cibulková Lenka (Slavoj Český Brod) 51:51.
Dorost
1. Záleský Milan (Fort SMC) 48:19.
1.Hlaváčová Barbora (Šumavský triatlon) 53:50.
Kompletní výsledky na triathlonmelnik.cz.
Jan Křenek: Běh jsem musel napálit na krev

Rozčarování a o týden později medalie. Zatímco ve Vysočanech triatlonista Jan Křenek propadl a skončil až devátý, v Českém poháru zabodoval. V Mělníku, v kategorii Open AG, nestačil pouze na svého velkého soupeře Jana Klementa ze Žďáru nad Sázavou. „Super výsledek. Po propadáku ve Vysočanech mám radost, že jsem se dostal do formy,“ řekl Křenek.

Hned první disciplína, plavání, vám asi nevyšla podle plánu.
Ještě na první bóji jsem byl na čele, ale na té druhé se přes mě přehnali tři, čtyři soupeři. Z vody jsem lezl za vedoucí skupinkou dost pozdě a z depa pak odjížděl asi s půlminutovou ztrátou.

Právě kolo mělo patřit letos k vaším velkým zbraním…
Zatím se mi na kole nedaří tak, jak bych chtěl. V Mělníku jsem ale podle mého zajel dobře.

V běhu už to bylo na krev. Běželo se jen čtyři a půl kilometru, takže asi nebyl prostor na nějaké taktizovaní, že?
To opravdu nebyl. Soupeři měli náskok asi dvacet vteřin. První okruh jsem musel napálit, co to šlo, a vůbec nepřemýšlet, že bych šetřil síly. Postupně jsem se propracoval až na druhé místo, ale na Honzu Klementa to nestačilo.

Několik závodníků ale v Mělníku chybělo.
Asi tři kluci jeli raději mistrák než Pohár, a mně tak ubyla konkurence. Mám radost z výkonu a z toho, že jsem se do závodu dokázal vrátit.