Například vítěz mužské kategorie závodu spadajícího do Českého poháru si přijde na 5 tisíc korun. Ochuzeni ale nebudou ani ostatní kategorie, kterých pořadatelé včetně těch mládežnických a štafet vypisují jedenáct.

Start závodu mužů a juniorů je na pískovně Baraba ve 14.40 hodin, ženy vyrazí na 750 metrů plavání o dvě minuty později. Po dvaceti kilometrech cyklistiky na okruhu z náměstí Míru do Brozánek a zpět čeká účastníky ještě závěrečný pětikilometrový běh v parku na Polabí a kolem mělnických vinic k zámku až na náměstí Míru.

„Vyjma asi tří reprezentantů, kteří se účastní světového poháru, se sejde kompletní česká špička. Na startu by neměli chybět Jaňour, Kumstát, Pejsar, reprezentant v dlouhém triatlonu z Neratovic Brynda, devátá z nedávného mistrovství světa v dlouhém triatlonu Nováková a další,“ uvedl za pořadatele Roman Táborský ke startovní listině. Ta ještě není konečná, neboť zájemci i z řad široké veřejnosti se mohou přihlásit ještě v den závodu. Podrobnosti na www.triathlonmelnik.cz