Čtyři kilometry plavání, 120 kilometrů na kole a běžecká třicítka. A to všechno ve čtyřicetistupňovém horku. Takové jsou parametry mistrovství Španělska.

Bryndovo startovní číslo dvě připomnělo loňské výborné umístění. Také letos si neratovický borec vedl zdatně. Po plavání čtvrtý muž se udržel v čelní desítce i po cyklistice. Při běhu sice dehydrovaný klesl až na dvacátou příčku, ale znovu se vrátil mezi deset nejlepších.

Umístění mohlo být i lepší. Plavání k nesprávné bóji, napomínání od rozhodčího v cyklistice. To nebylo nic proti tomu, co mělo teprve přijít. V poslední třetině kola totiž začal boj téměř o holé přežití.

„Špatně mi podali pití a veškeré tekutiny jsem dopil,“ popsal Brynda. S nastupující dehydratací si alespoň na chvilku poradil po svém. Zastavil u jednoho z domů a požádal o vodu.

Přehřátí českého závodníka limitovalo až do poloviny běžecké části. Na posledních deseti kilometrech ale zabral a posunul se do top ten. „Po závodě jsem zjistil, že dva kilometry před cílem jsem byl osmý. Mrzelo to hodně, ale na druhou stranu jsem byl šťastný, že jsem v cíli a že se mi podařilo uhájit desáté místo. Vzhledem k mému letošnímu omezení v tréninku jsem takový výkon ani nečekal,“ uvažoval Jaroslav Brynda.

(lk)