K prvnímu zápasu jarní části nastoupili hokejbalisté nezvykle brzy. Mohlo za to nepříznivé počasí na konci minulého roku, které odložilo několik zápasů. Tentokrát oba týmy potrápila pro změnu chřipková epidemie, a tak bylo na střídačkách poloprázdno.

Důkladná zimní příprava přinesla Mělnickým první ovoce už po dvou minutách hry. Filip Král prostrčil míček před bránu, kde bez problémů zakončoval nikým nehlídaný Marek Zápotocký.

O několik minut později si vybral slabší chvilku hostující gólman a srazil si do brány Topolovo nahození od modré čáry.

Ústečtí měli velmi dobře zvládnutý přechod přes střední pásmo a dařilo se jim vytvářet slibné gólové příležitosti. Domácí měli s bráněním rychlých hráčů plné ruce i nohy práce, a tak došlo na fauly a následné přesilové hry hostí.

Jednu takovou proměnil Humhal, když jeho střela od modré čáry zapadla do levého horního rohu Opaleckého brány. I poté se více hrálo v obraném pásmu Mělníka. Tomu ale vyšel jeden z brejků. Novák vyřešil přečíslení přihrávkou před prázdnou bránu a Zápotocký si mohl připsat druhý gól v zápase.

Zbylý čas už změnu skóre nepřinesl, přestože oba týmy dostaly možnost zahrát si několik přesilovek. Góly z početních výhod Mělnickým nakonec nechyběly. Ani s hostující koncovkou to totiž nebylo slavné a zvrátit zápas se hráčům Ústí proti zodpovědně bránícímu soupeři nepodařilo ani při hře s odvolaným brankářem.

Už v sobotu čeká Mělnické další domácí dohrávka proti lépe postavenému celku, ve svém azylu v pražských Malešicích přivítají sedmé Spectrum Praga.