Parta, která před dvěma lety slavila první místo, letos musí přijmout až předposlední. „Když vezmeme v úvahu velkou fluktuaci hráčů, zejména brankářů, absence tréninku a chybějící štěstí, není konečná devátá příčka s malou ztrátou na pátou až tak hrozná,“ smiřují se s ústupem ze slávy v táboře historicky nejúspěšnějšího účastníka přeboru.

Ruku v ruce se zvyšující se kvalitou soutěže se na celkovém výsledku zřejmě podepsala i ubývající kondice velmi zkušeného kádru. Také letos tým ztratil několik dobře rozehraných zápasů ve druhém poločase.

Po nezvládnuté koncovce se MCE Slaný (6:6) přibyly další body až ve čtvrtém kole v Dobřichovicích. Jediná venkovní výhra zůstala osamocená až do posledního „podzimního“ kola a duelu proti silné Čechii. Pololetním vysvědčením bylo osmé místo se ziskem sedmi bodů.

Druhá polovina soutěže byla výsledkově o něco úspěšnější (2-2-5). Doma prohrály Kralupy jen s Třebusicemi a Brandýskem. Konečných patnáct bodů stačilo na devátou příčku, pouhý bod před posledním MCE.

AFC byl úspěšný pouze proti sousedům z konečné tabulky. S mohutně finišujícími Dobřichovicemi získal všechny body, čtyři uhrál s MCE. Kromě výhry nad Čechií brali Kralupští remízu na Brazilu a doma s Rakovníkem. Se zbylými čtyřmi soupeři nebodovali.

Krutá byla především porážka 0:12 od Brandýsku. Čechie pak maximum v počtu inkasovaných branek posunula v posledním kole až na patnáct. Za rámeček si tým okolo Vladimíra Vymětalíka nedá ani celkem jen 74 vstřelených gólů, méně neměl žádný z týmů. Právě hlavní tahoun mužstva se 39 kanadskými body podílel na více než polovině branek a opět se ukázalo, že zůstává prakticky nepostradatelný.