Tuháček, pro kterého je benčpres jedna z přednostních disciplín, se na mistrovství nominoval jako jediný z kralupských siláků. Týden předtím vynechal mistrovství republiky v trojboji, aby dokázal podat co nejlepší výkony. A to se povedlo.

Na první pokus si nechal naložit 210 kilogramů, jejichž zvednutím si zajistil přední příčky ve své kategorii. Když pak druhým pokusem zvedl ještě o deset kilogramů víc, bylo jasné, že na medailových pozicích zůstane. Třetím pokusem navíc zapsal 225 kilogramů, kterými si vytvořil svůj nový oficiální rekord a zároveň potvrdil druhé místo za vítkovickým harcovníkem Katim a před třetím Kopalem z Litvínova.

Jelikož se jednalo o závody s vybavením, bylo podle Tuháčka až s podivem, že někteří závodníci vůbec nezvládali techniku speciálního dresu na benčpres a v soutěži se zachraňovali až třetími pokusy. Jeden ze soupeřů dokonce vypadl bez jediného zapsaného pokusu.

Celkově mohou trojbojaři z Kralup hodnotit uplynulou sezonu jako výbornou. „Oddíl získal titul vicemistra Evropy, mistra republiky, mistra Čech, několik titulů vicemistrů z republikových šampionátů i několik bronzových medailí. Navíc se naše základna rozrostla o nové členy, kteří se už připravují na domácí šampionát v trojboji, který by se měl konat na konci října v Kralupech," uvedl Zdeněk Tuháček.