První „pěšáci" budou moci od kralupského hlavního nádraží vyrazit v 6.15 hodin. Odtud to budou mít na Okoř minimálně 14 kilometrů. První cyklisté budou odbaveni úderem osmé hodiny. Ti si mohou vybrat trasy 30 a 50 kilometrů. Možnost startu od kralupského nádraží skončí v 10.30 hodin.

Do Okoře se také v letošním roce chystají stovky registrovaných účastníků pochodu.Další start bude tradičně na nádraží v Zákolanech, a to mezi 8.00 – 10.30 hodin. Odtud je to přes Budeč na Okoř pouhých 7 kilometrů. Do Zákolan bude možno dorazit z Kralup běžnou soupravou Regionova ČD ve směru Kladno v 7.36 a 9.34 hodin, nebo historickou motorovou soupravou Hurvínek Zubrnické muzeální železnice s odjezdy z Kralup v 7.50, 8.50 a 9.50 hodin.

V 10.34 hodin pak historický motoráček Hurvínek ještě navíc vyrazí přímo z Kralup přes Podlešín do Noutonic, odkud jsou to na Okoř pouhé dva kilometry. Pro cestu s Českými drahami si pořiďte jízdenku v nádražní pokladně, na cestu s tmavě červenou soupravou Hurvínek si ji zakoupíte až přímo ve vlaku.

Součástí letošního pochodu bude opět geotrasa – multikeška Do Okoře s GPS (GC3BP1M) s možností zápisu do logbooku a možných výměn TB, GC, WC atd.

Letos je pamatováno také na aktivní běžce, a to jak v rekreační variantě 8,5 kilometrů ze Zákolan, tak 17 kilometrů z Kralup. V čele vždy poběží jako vodič zkušený bežec TOM-KČT Kralupy, tempo si účastníci dohodnou před vyběhnutím. Start běhu je v 10.20 hodin, rekreační běžci budou do Zákolan dopraveni autobusem.

V den pochodu by podle předpovědi mělo být mezi 2 a 10 stupni a lehce větrno, možná se objeví i nějaká ta přeháňka. Teplá zimní bunda, čepice a rukavice i teplé zimní boty přijdou letos dozajista vhod. V cíli obdrží každý přihlášený účastník placku pochodu a malý diplom.

Do Okoře se také v letošním roce chystají stovky registrovaných účastníků pochodu.Na děti budou na louce pod Okoří opět čekat kolotoč, houpačky a občerstvení. Pokud nepůjdete nazpět pěšky nebo nebudete mít zajištěn vlastní odvoz, lze na cestu na nádraží v Zákolanech použít smluvní autobusovou dopravu. Historický motoráček Hurvínek bude ze Zákolan do Kralup odjíždět v 14.10, 15.10 a 16.10 hodin.

Dlouhým desítkám zkušených organizátorů pochodu z kralupského Klubu českých turistů a Turistického oddílu mládeže 3511 Kralupský paprsek přejeme co nejlepší počasí a hlavně co nejvíce jak spokojených a slušně vychovaných turistů.

MARTIN TLUSTÝ