Ten na 5200 metrů dlouhé trati mezi Roudnicí a Židovicemi triumfoval už poněkolikáté. Pořadatelé zaregistrovali poslední den minulého roku více než sedm desítek příznivců aktivního pohybu (73).

„Jen jeden závodník či závodnice nám chyběli do vyrovnání rekordního počtu účastníků z loňského roku, ale i tak jsme spokojeni. Snad se u nás ostatním líbí,“ říkal ředitel závodu Václav Kautský, který sám skončil v kategorii nad 70 let na třetím místě.

Do čela závodu šel Michálek těsně po startu, který byl už tradičně v 10 hodin před sídlem firmy Technicom (dříve restaurace Hasa). Už po prvním kilometru bylo jasné, že o vítězství ho může připravit jen náhoda. Druhý doběhl lovosický Ondřej Míka (19:28) a třetí kralupský Jindřich Matějka (19:39), který zvítězil v kategorii nad 40 let.

Běžci z Mělnicka byli vidět i v dalších kategoriích. Mezi muži 60 až 69 let kraloval mělnický Jiří Plecháček (25:47). V ženách nad 40 let se prosadila na druhé místo kralupská Iveta Matějková (24:36). Výborným časem 22:46 se blýskla juniorka Karolína Růžičková z TJ Spolana Neratovice.