Ti se utkali v důležitých kontrolních závodech, jejichž výsledky se stávají základem pro sestavování reprezentačních posádek všech kategorií.
Mělničtí veslaři mohli potěšeně sledovat úspěšnou jízdu mělnické odchovankyně Denisy Čvančarové, která nyní závodí v dresu Pardubic. Skif juniorek vyhrála s přehledem.

Podobně suverénně vyhrál v kategorii juniorů na skifu i Jan Andrle. Největší zastoupení měl mělnický veslařský klub v kategorii skifařů. Trochu smůly se přilepilo na paty Martinu Oškerovi, kterého nevydařená rozjížďka poslala do opravných jízdm, a ačkoli zajel slušný čas, na soupeře to nestačilo. Nakonec z toho bylo až finále C a celkově třinácté místo.

Nejlépe si vedli Vašek Valsa a Michal Truksa, kteří vyhráli své semifinálové jízdy a jasně ukázali soupeřům, kdo je favoritem ve finále. Finálový boj byl nakonec velmi těsný. Zatímco Vašek Valsa si pohlídal první místo, v souboji o druhé až čtvrté místo nebylo rozhodnuto do posledního okamžiku. Ve velmi těsném dojezdu skončil Michal Truksa na čtvrtém místě.

(kre)