Hostujícím hráčkám nuselského Sokola ty domácí podlehly rozdílem pěti bodů v poměru 58:63.

V kralupském týmu přesto panuje pohoda. Po celou dobu soutěže se držel na čele, kde se střídal o vedení s celkem z Olomouce.

Skalp lídra se navíc Kralupankám, na rozdíl od všech dalších, podařilo získat na jeho domácím hřišti. Na druhou pozici odsunula celek z Mělnicka až velká marodka a porážka s Libercem.

Příznivé klima v družstvu trenérka připisuje skutečnosti, že se na soupisce objevují výhradně odchovanky kralupského klubu.

„Každá z nich se při utkání uplatňuje, na rozdíl třeba od těch družstev, která berou do svých řad takzvané pendlující basketbalistky z extraligové soutěže – buď žen, nebo juniorek. U nás nikdo pouze nezahřívá lavičku, jako v jiných klubech naší soutěže.“

Podle trenérky Čermákové mnohá družstva aktivní účast všech hráček Kralupským možná i trochu závidí.

„Souvisí to pochopitelně se skutečností, že disponujeme silným týmem a vysokými, podkošovými hráčkami,“ vysvětluje s tím, že tak silnou sestavu z vlastních odchovanek v Kralupech nepamatuje a posilování hráčkami v klíčových zápasech se brání.

„Stavíme pouze na těch, které máme k dispozici. Střídáme po dílčích pěticích periodicky během každého zápasu. U nás si stabilně v zápase zahraje deset či jedenáct basketbalistek, nedělíme základní sestavu na lepší a méně výkonné. Pouze v posledních pěti minutách zápasu dávám přednost střelkyním, které šance na koše vždy s přehledem proměňují a mají nejvíce sil, které si ušetří při pravidelném střídání,“ představuje týmovou filosofii Terezita Čermáková.

Kralupanky čekají po čtrnácti dnech pauzy, to znamená o víkendu 13. a 14. března, první dvě utkání čtvrtfinále play-off druhé nejvyšší soutěže. Druhé místo po základní části soutěže dává v sérii hrané na tři vítězná utkání proti sedmému Benešovu výhodu odehrání prvních dvou a případného pátého zápasu v domácím prostředí.

A jak hodnotil nedělní zápas trenér úspěšnějšího týmu?

„Přijeli jsme v redukované sestavě osmi hráček, Kralupy nastoupily naštěstí se stejným počtem. Byl to pěkný zápas. Průběh osvěžily tříbodové koše, které u soupeřek zaznamenala hlavně Zita Čermáková. Přestože kralupské hráčky mají v celé soutěži nastříleno vůbec nejvíce bodů, udrželi jsme jejich bodové konto pod šedesáti,“ uvedl kouč basketbalistek Sokola Nusle Radek Fiala.

JIŘÍ HERAIN