Ač přijeli mšenští plochodrážníci na středeční extraligu do Slaného v notně oslabené sestavě, průběh zajímavých závodů jim v konečném účtování nakonec přisoudil velmi lichotivou druhou příčku za suverénní pardubickou Zlatou přilbou.

„Jsem moc rád, že jsme se výsledkově pohnuli kupředu," netajil se spokojený Jan Holub. „Se svými body však úplně spokojený nejsem, mohlo jich být určitě víc. Po úterním pražském finále jednotlivců (4. místo s 10 body – pozn. autora) jsem doufal, že mi to pojede dobře i ve Slaném. Pravda, na extralize byla ve Slaném mnohem nabitější konkurence, ale kdybych ještě vylepšil starty…"

Mšenský jezdec ovšem skromně zamlčel, že to byl právě on, kdo v rozjížďce s pořadovým číslem jedna perfektně odvedl pardubickou jedničku Milíka (jeho jediná ztráta dne) a načal povedené mšenské představení. To si ostatně pochvaloval i mšenský prezident Rudolf Grepl: „Slánský výsledek Mšena se stal pro mnohé velkým překvapením. Dobrý začátek měl překvapivě stejně dobré pokračování. Potvrdilo se, že každý získaný bod pro nás ubírá šance soupeřům."

Nejvíc mšenských bodíků nasbíral ve velkém stylu jedoucí Sebastian Ulamek. Jeho druhá extraligová „osmnáctka" položila opravdový základ úspěšného výsledku týmu manažera Petra Vandírka. „Sebastian jel znovu ve znamenité formě," pochválil Vandírek lídra sestavy. „Byly to hezké závody s úspěšným koncem pro nás. Kromě Ulamka se ukázal v dobrém světle především Honza Holub a ani Ondra Smetana rozhodně nezklamal."

K úspěšnému výsledku mšenských borců pomohl i fakt, že obvyklé opory Slaného (Krčmář) a Markéty (Kůs) tentokrát zrovna neměly svůj den. Zatímco slánský jezdec po dvou výhrách v dalším průběhu závodu doslova „zvadl", jeho pražský soupeř se vůbec nesrovnal se slánským oválem, na němž ve středu získal pouhé tři body. „Matějův výsledek mě docela překvapil," podivil se Jan Holub, „vždyť v úterý na Markétě doslova létal a prohrál jen s vítězným Milíkem."

Jako supervýsledek pro mšenský tým komentoval druhou příčku Filip Šitera: „Jen mi je líto, že jsem k němu sám přispěl pouze třemi body," řekl mšenský jezdec. „K lepšímu výsledku mi chyběly lepší starty i fakt, že jsme se celý závod nemohli s mechaniky trefit do správných převodů. Před závodem jsme si přáli získat aspoň třetí místo, druhé místo je fakt super."

Slánský výsledek je rozhodně dobrou pozvánkou pro fanoušky k návštěvě dalšího extraligového závodu, který se pojede ve Mšeně v pátek 19. června od 18 hodin. Teprve artroskopické vyšetření pochroumané nohy Martina Málka rozhodne začátkem příštího týdne, zda s ním Petr Vandírek bude moci počítat. „Výhled však zatím není optimistický," prozradil mšenský manažer. „Očekávám, že na domácím oválu zajede dobře především Šitera a bez šancí nebude ani Smetana. Ještě nejsme definitivně rozhodnuti, kterou zahraniční posilu oslovíme, ale vzhledem k předcházejícím výsledkům Ulamka se nabízí jeho opětovné angažování."

Výsledky závodu ve Slaném: 1. AMK ZP Pardubice 44 – Milík 13, A. Dryml 12, Žagar 11, Suchánek 8, 2. PDK Grepl Mšeno 33 – Ulamek 18, J. Holub 7, Smetana 5, Šitera 3, 3. AK Markéta Praha 28 – Franc 14, Zd. Holub 8, Kůs 3, Škurla 3, 4. AK 3ton Slaný 24 – Świderski 15, Krčmář 7, Čejka 2.
Po dvou závodech: 1. Pardubice 85/8, 2. Markéta 58/5, 3. Mšeno 58/4, 4. Slaný 53/3.

close Družstvo PDK Grepl Mšeno, tažené Sebastianem Ulamkem, si ve Slaném dojelo pro nečekané druhé místo. zoom_in

KAREL HORŇÁK