Jeden z nejlepších ultramaratonců Martin Hunčovský odčtvrtečního dopoledne závodí se svými učni ze třídy elektrikářů a zámečníků mělnické integrované střední školy technické.

Nejde však o žádný přespolní běh, který by všichni zvládli levou zadní, ale o tvrdý boj v závodu na dvě stě kilometrů. A to znamená osmsetdesetkrát oběhnout ovál školního sportovního hřiště.

„Kluci z mojí třídy se hecli, že pana učitele lehce porazí. Čtyřiadvacet hodin je ale nesmírně dlouhá doba,“ říká Hunčovský, který měl v tuto dobu běžet čtyřiadvacetihodinovku ve švýcarském Bruggy. Šampionát byl ale přeložen na příští rok do Polska.

„Protože mám už vyladěnou formu, řekl jsem si, proč nevyužít krásný areál naší školy. Nechali jsme oficiálně přeměřit hřiště a pozval jsem svazové rozhodčí,“ připomněl běžec.

Závod učitele Hunčovského a patnácti mladých sportovců, které na trati doplňuje i ředitel školy Vojtěch Stritzko, odstartoval ve čtvrtekv deset hodin dopoledne výstřelem z pistole mělnický starosta Ctirad Mikeš.

A sportovci poběží v kuse jen s několika přestávkami. Zásadní rozdíl je v družstvech, která spolu soupeří. Jedno tvoří štafeta studentů s ředitelem školy a druhé družstvo představuje sám Martin Hunčovský.

Každý z party, která se snaží Hunčovského v počtu kol porazit, běží vždy čtyři kola, což je téměř kilometr. A hned nastupuje další v pořadí.
Celých dvě stě kilometrů bude mít v nohou jen ultramaratonec z Kel.

„Zpočátku mě asi budou tvrdě porážet, ale ukáže se, co to s nimi udělá v noci. Každopádně to pro ně bude obrovský zážitek, na který budou určitě celý život vzpomínat,“ podotkl Hunčovský, který se za celý den zastaví jen na převlečení nebo na případné přezutí.

Závod ale zřejmě zaběhne v jedněch botách. „Nohy budu mít tak nateklé, že se do jiných nedostanu,“ řekl před startem vrcholový běžec.
Porazí studenti svého učitele, nebo nemají šanci? To se dozvíte v zítřejším vydání Mělnického deníku.