Vrchol sezony mají za sebou nejmladší veslaři z KVM 1881. Mělnický veslařský klub se na Mistrovství ČR žactva a dorostu vypravil s 27 sportovci, z nichž drtivá většina postoupila z rozjížděk do nedělního finále. S výslednou bilancí rekordních 13 medailí, z toho devět zlatých, se stal Mělník nejúspěšnějším klubem mistrovství.

Medailový příděl otevřel v neděli ráno Přemek Martinec bronzovou medailí na skifu mladších žáků. Výborně však dovedl později do cíle ve společenství s Pardubicemi a Nymburkem párovou čtyřku. Spolu s Honzou Tislickým a Michalem Kletečkou si s jistotou připsali vítězství. V závodě dvojskifů mladších žákyň zvítězila s přehledem posádka Markéta Medalová, Klára Oškerová. Obě děvčata se postavila ještě na start čtyřek mladších žákyň s Bárou Janíčkovou, Annou Hradeckou a kormidelníkem Michalem Kletečkou. V závodě měly jediného vyrovnaného soupeře, a to posádku Přerova. Ve zcela vyrovnaném souboji nakonec zvítězila zkušenost kormidelníka Přerova a pro KVM 1881 z toho bylo stříbro.

Očekávání vítězství naplnila čtyřka starších žáků Václav Valsa, Martin Oškera, Filip Kulhánek, Adam Vajner a kormidelník Michal Kletečka. Ziskem zlaté medaile nenechali nikoho na pochybách, kdo je letos v této kategorii nejlepší. Vašek Valsa přidal navíc krásné stříbro na skifu.

Výborného výsledku dosáhla Denisa Čvančarová. Na skifu dorostenek podlehla jen Lence Antošové z Děčína a získala stříbro. Obě děvčata však spolu sedí ve výběrovém dvojskifu a párové čtyřce a v obou disciplínách potvrdila, že jsou nejlepší a získala zlato.

Jisté vítězství si připsala dvojka bez kormidelníka dorostenek Kristýna Malá a Nikola Reichlová. Velmi napínavý závod je však ještě čekal na čtyřce nepárové společně se Zuzkou Černou a Romanou Fojtíkovou (Brandýs n. L.). V této disciplíně se strhl zcela infarktový souboj tří lodí o první místo. Ve finiši o pár setin vedla právě mělnická posádka, avšak děvčata nezvládla kormidlování. Podařilo se jim sice odvrátit hrozící kolizi, ale po projetí cílem v jiné dráze přišel oprávněný, i když poměrně krutý výrok rozhodčích, který rozhodl o vyloučení.

Očekávání naplnila doposud nadějná vycházející hvězda českého veslování - dorostenec Jan Andrle. S přehledem zvítězil na skifu a ve společenství s VK Blesk Praha i na dvojskifu a párové čtyřce. Ziskem tří zlatých medailí ze tří závodů se stal nejúspěšnějším členem mělnické výpravy. Za péči o skvělou generaci mělnického veslování zaslouží uznání všichni trenéři - Martina Martincová, Josef Vondrouš, Radek Andrle, Pavel Čvančara, kapitán Zdeněk Krejza a zejména Tomáš Kletečka, který se po celou dobu skvěle staral i o technické zajištění každých závodů.

Nejlepší z dorosteneckých kategorií o sobě budou chtít dát vědět i tento víkend na Mistrovství ČR juniorů v Třeboni.