Napětí vrcholí. Kdo se dnes večer na slavnostním galavečeru v mělnickém kulturním domě stane sportovním králem Mělnicka za loňský rok? Za otázkou, zda se po sedmi letech zastaví vítězné tažení vodních sportů, zatím zůstává velký otazník.

Šanci převzít v prestižní anketě Nejúspěšnější sportovec Mělnicka žezlo po vodním lyžaři Adamu Sedlmajerovi z Neratovic, který zlatou pozici obhájil dokonce pětkrát, žokeji Josefu Bartošovi z Nebužel a kanoistce Anně Koblencové z Nelahozevsi má v letošním roce devatenáct sportovců z deseti různých sportovních odvětví.

Podle sekretáře Okresního tělovýchovného sdružení v Mělníku Pavla Suka letos rozhodovala odborná sportovní komise složená z více než dvaceti členů.

Čtěte také: Kralupská klička zahájila další desetiletí

JASNÉ JSOU SÍŇ SLÁVY A KRAJÁNEK

Jediné, co je v anketě Nejúspěšnější sportovec Mělnicka už předem jasné, jsou kategorie síň slávy a krajánek, v nichž trenér a mistr školy bojového umění Taekwondo Hansoo Petr Limprecht a mělnický tenista Jan Šátral neměli konkurenci. V dalších osmi kategoriích, kde o prvenství bojuje více než sedmdesát sportovců, lze o vítězích zatím jen spekulovat.

Vstup na slavnostní večer, který začíná v osmnáct hodin, je zdarma. Zájemci si mohou volné vstupenky vyzvednout v redakci Mělnického deníku, která sídlí v ulici Kapitána Jaroše v Mělníku. Jejich počet je omezený.

Sportovní fanouškové se mohou těšit i na muziku, zpívat jim budou například Johana Jeřábková, na pódiu se vystřídají laserová show Paulo Kaiser a artistické duo Winicki. A celou akci bude moderovat jako již tradičně Radek Šilhan.

PŘIPRAVÍ NĚKDO SEDLMAJERA O KORUNU?

V minulosti panoval v anketě Nejúspěšnější sportovec Mělnicka dlouhých pět let vodní lyžař z Neratovic Adam Sedlmajer, k jehož největším loňským úspěchům patří druhé místo na mistrovství Evropy v kombinaci, čtvrtá příčka ve skoku a zároveň je stále držitelem českého rekordu ve skoku. Nesportovním úspěchem je i loňské uzavření manželství s americkou snoubenkou.

Devětadvacetiletý neratovický rodák, který je stále členem TJ Neratovice, vyhrál anketu Nejúspěšnější sportovec Mělnicka za roky 2009, 2010, 2011, 2012 a 2015.

Ani za rok 2013 nepatřil ke sportovní jedničce regionu sport na suchu. Vítězkou se stala osmnáctiletá kanoistka Anna Koblencová z Nelahozevsi, členka TJ Kralupy.

Čtěte také: Nejlepší sportovec kraje: nominace je v plném proudu

PŘEDLOŇSKÝM VÍTĚZEM BYL KANOISTA FIALA

Na vodě zůstalo i vítězství za rok 2014, který přinesl titul Nejúspěšnějšího sportovce Mělnicka neratovickému jachtaři Petru Fialovi. Osmadvacetiletému členu TJ Neratovice se i loňský rok zdárně vydařil. Vybojoval dvě druhá místa na mistrovství Evropy a české námořní rally. Zlatou pak získal na mistrovství republiky.

PRIM HRAJÍ LETOS OPĚT BOJOVÉ SPORTY

S úspěchy na vrcholných mezinárodních akcích ovšem nezůstává Adam Sedlmajer a Petr Fiala osamocen a adeptů na prvenství v anketě je tak hned několik. Vedle vodních sportů na Mělnicku hrají prim také ty bojové v čele s karate, taekwondem, kung-fu, boxem a muay thai. Mezi nejlepšími jsou ale i jezdci a workoutisté.

FOTBAL A HOKEJ MAJÍ SVÉ ZÁSTUPCE

Dva nejpopulárnější sporty fotbal a hokej se o své umístění ucházejí v kategoriích kolektivů v podobě FC Mělník družstvo mladších žáků a A tým HC Junioru Mělník, který získal titul ligy středočeského kraje. Spolu s nimi dalších deset mužských i ženských kolektivů.

Pořadateli letošní ankety o nejúspěšnějšího sportovce jsou agentura SPORT ACTION s.r.o., dále Mělnický deník, město Mělník a Česká unie sportu.

Galavečer pak není jen o připomenutí výrazných výkonů, kterými se sportovci v uplynulém roce zapsali ať už jako jednotlivci, nebo kolektivy, zároveň je to příležitost vidět je na vlastní oči a přitáhnout pozornost médií i veřejnosti. Často jde o menšinové sporty, které nedostávají tolik prostoru jako ty nejsledovanější.

KATEGORIE SPORTOVNÍ HVĚZDA DENÍKU

Zvláštní postavení má volba sportovní Hvězdy deníku, kde nemusí o prvním místě zdaleka rozhodovat dosažené úspěchy, ale třeba jen sympatie k danému sportovci, jeho klubu nebo odvětví. Můžeme potvrdit stále vzrůstající zájem o anketu.