Shovívaví sudí a hostující lídr soutěže CSKA Lobeček se ani čtvrt hodiny po pětiminutové čekací době zázraku nedočkali. Havranům do minimálního počtu čtyř hráčů a brankáře chyběl jeden „kus“.

Sami se tak připravili o možnost bojovat o důležité body. Vše začalo už tím, že se nedostavili na první ligovou radu letošního roku, a tak je do konce tohoto týdne čekají ještě tři zápasy. Tři důležité zápasy, neboť jejich pozice v tabulce není vůbec marná. Na čtvrté Quijotes ztrácejí jen tři body a mají ještě dvě utkání k dobru.

Že se utkání nekonalo, mrzelo vedoucího hostí Martina Barátha, a nejen proto, že se jeho tým sešel v plné sestavě. „Chtěli jsme si samozřejmě zahrát a porvat se o body během 45 minut zápasu. Nebudeme ale čekat, až se soupeři proti nám dokáží sejít, nejlépe pak jindy a v plné sestavě,“ uvedl Martin Baráth.

Volbu pro kontumaci podle něj nevolí žádný tým lehce. „Protože se jedná o dohrávku z podzimu, v nejbližších čtyřech týdnech nemáme prostor jí opakovat a do konce základní části zbývá ještě polovina, rozhodli jsme se pro kontumaci.“

I. AHL zažila kontumaci po dvou letech, tehdy byla předem kontumována tři poslední utkání kralupských Cardinálů, kteří těsně před koncem odstoupili ze soutěže. Poslední kontumace zápasu se tak datuje do září roku 2006, kdy Quijotes do utkání s Machines nasadili Patrika Husáka, toho času v zákazu startu.