Letošní ročník se vydařil. Krásné počasí, hladký průběh závodů i velmi kvalitní výkony špičkových závodníků z Česka, Slovenska i Německa potěšily nejednoho z diváků. Nejmladším závodníkům bylo šest, nejstaršímu 47 let.

V sobotním závodě žen, který se jel na součet časů ze dvou rozdílně postavených kol, vyhrála Gabriela Kudělásková před Sandrou Musilovou a Martinou Kellerovou (všechny Helia Team Brno).

Obhájkyně loňského vítězství Barbora Procházková (MODA LK Jirkov) si pádem v posledních brankách prvního kola přivodila lehčí zranění a do druhého kola už nenastoupila.

Sobotní závod mužů vyhrál překvapivě teprve sedmnáctiletý Jan Moller (KL Turnov) před Němcem Christphem Ederem (TSV Kreuzberg) a Petrem Brandtnerem (Ski klub Písek).

Ani zvod mužů se neobešel bez zranění. Radovan Syrotiuk (KL Turnov) poté, co neprojel jednu z posledních branek druhého kola, neudržel nervy na uzdě, upadl a zlomil si zápěstí pravé ruky.

V neděli se jelo na lepší čas ze dvou identických závodních jízd. Pro pořadatele bylo potěšující, že se na start postavili i oba zranění z předcházejícího dne. Mezi ženami vyhrála díky jednoznačně nejlepším jízdám v obou kolech Claudia Witmann (FC Chammunster) z Německa, toho času pátá žena světového žebříčku. Až za ní skončily české závodnice, tentokrát v obráceném pořadí. Druhé místo obsadila Sandra Musilová a třetí Gabriela Kudělásková.

Mezi muži vyhrál první kolo Jan Moller před Sebastianem Gruberem (FC Chammunster) a Petr Brandtnerem. Sebastian Gruber je šestým mužem současného světového žebříku, Moller si tak připsal cenný skalp.

Do druhého kola vystartoval první z favoritů Brandtner a zajel čas, kterým překonal výkon německého závodníka a rázem se posunul na druhé místo. Sebastian Gruber se však nevzdal, svou druhou jízdou zajel nejlepší čas a tím se dostal na průběžné první místo.

Poslední se na trať vydal Moller. Nechtěl se spokojit se svým druhým místem, jel svou jízdu naplno a zhruba deset branek před cílem vyjel z trati. Zvítězil tak Gruber před Mollerem a Brandtnerem.

Všechny čtyři jízdy závodního víkendu se počítaly do závodu o Pohár Starosty města Kralup Petra Holečka. Mezi ženami zvítězila Gabriela Kudělásková, která po čtyřech jízdách překonala druhou v pořadí Sandru Musilovou o pouhých šest setin. Mezi muži po vypadnutí Jana Mollera v posledním kole triumfoval Petr Brandtner.

Kralupské závody byly tradičně vyvrcholením in-line slalomové sezony v České republice. V Kralupech tak proběhlo i vyhlášení celkových vítězů českého poháru CILA cup 2009. V hlavních kategoriích zvítězili Gabriela Kudělásková a Petr Brandtner.

(mš)