„Na Mělníku, jak se tady říká, jsem byla poprvé a zase se někdy ráda vrátím,“ nechala se po svém triumfu slyšet tenistka z Olomouce. „S turnajem, jeho kvalitou a organizací jsem spokojená. Splnil mé představy po vánoční přestávce, kdy jsem chtěla otestovat především nové rakety a kvalitně se rozehrát pro další turnaje, které mě v nejbližší době čekají,“ uvedla Linda Klimovičová.

Turnaj splnil očekávání, která svým obsazením sliboval. Hned dvacet hráček z celkových 32, které zasáhly do hlavní soutěže, figuruje v první stovce celostátního žebříčku. Úroveň zápasů si pochvaloval také šéftrenér domácího oddílu Jan Šátral. „Letošní turnaj byl opravdu velmi kvalitně obsazený a jsem rád, že si k nám najdou cestu tak kvalitní hráčky. Po celých pět dní jsme viděli pěkné tenisové bitvy a výborný ženský tenis.“

Jan Šátral během svého jediného startu v Davis Cupu, v roce 2017 nastoupil proti Austrálii.
Očkování je v tenise kvůli cestování nutné, říká k Djokovičově aféře Šátral

Patrně nejhezčím zápasem turnaje byl nesmlouvavý čtvrtfinálový duel mezi nejvýše nasazenou Abeldinovou (30. na CŽ) a nenasazenou Vlčkovou. V atraktivním dvouhodinovém boji plném agresivních výměn byla nakonec šťastnější reprezentantka plzeňské Slavie Abeldinová, která slavila postup také ve vyrovnaném semifinále proti Andree Nové z pražských Spojů.

V úterním finále ale zřejmě i kvůli náročnější cestě pavoukem už neměla síly vzdorovat. Klimovičová stejně jako během celého turnaje předváděla rychlý agresivní tenis, se kterým si soupeřka nevěděla rady. Zápas získala na svou stranu hladkým vítězstvím 6:1 a 6:0. „Na svůj věk hrála opravdu výborně a po zásluze vyhrála,“ uznal Jan Šátral.

Tréninkové hřiště FK Pšovka Mělník by se už v dohledné době mělo proměnit na moderní plochu s umělou trávou.
Vlastní umělka? Běh na dlouhou trať, ale už na obzoru, hlásí fotbalová Pšovka

Organizace turnaje podle něj proběhla zcela hladce. „Chtěl bych poděkovat prezidentu klubu Petru Sádlovi, starostovi Mělníka Ctiradu Mikešovi a hlavně hlavnímu sponzorovi Zbyňku Šnajdrovi, kteří mají hlavní zásluhu na tom, že k nám jezdí tak kvalitní hráčky a my můžeme takový turnaj u nás uspořádat,“ ocenil Šátral.

Linda Klimovičová vyhrála v Mělníku turnaj série Optim tour hraný jako Šnajdr stavby cup.Linda Klimovičová vyhrála v Mělníku turnaj série Optim tour hraný jako Šnajdr stavby cup.Zdroj: TK SK Mělník