„Šubovci“ před týdnem zvládli důležitý zápas s Českou Lípou a přestože ještě nemají jistou záchranu, situace je pro ně velmi příznivá, před nesestupovou pozicí drží tři kola před koncem sezony čtyřbodový náskok.

Proti Spartě může Mělník jen překvapit, favorit rozhodně není. Pražané jsou v tabulce druzí, hned za Chrudimí a řadí se mezi největší adepty na mistrovský titul. Sparta z devatenácti utkání hned patnáctkrát zvítězila, posbírala sedmačtyřicet bodů a bez tří tref nastřílela sto branek. I poslední vzájemné utkání u soutoku v listopadu zvládla, v divoké přestřelce vyhrála 9:6. 

„Zápas se Spartou je nejen díky jménu a kvalitě týmu jeden z těch největších, které v lize sehrajeme. Pro každého našeho hráče to bude další ohromná konfrontace s TOP futsalisty a musíme dát do zápasu přesně to samé, co s Českou Lípou a konečně zahrát tak, abychom byli proti favoritovi úspěšní,“ střádá plány mělnický trenér Pavel Šuba.

Sparťanský kormidelník Beni Simitči naopak moc dobře ví, že jeho tým by s Mělníkem zaváhat neměl: „Se vším respektem k soupeři musíme potvrdit roli jasného favorita. Vzhledem k tomu, že má Olympik podle mě už záchranu jistou, nečeká nás příliš tvrdé utkání. Myslím si, že se bude hrát otevřený futsal a věřím, že diváci uvidí pěkné utkání s mnoha góly. Měli bychom nastoupit v kompletní sestavě a chtěli bychom si v posledních třech kolech vyzkoušet určité taktické věci před play off.“

Olympik začne proti Spartě v tradičním čase 20.00. V dalším kole se utká doma v prestižním souboji s Litoměřicemi a sezonu zakončí v Třinci.

Poslední utkání Sparty:
Vysoké Mýto – Sparta Praha 1:6 (1:3). Branky: 13. Jiráský (Sklenář) – 3. Cupák (Belej), 10. Pimpolho (Amadeu), 13. Diego (Cupák), 31. Belej (Diego), 34. Amadeu (Pimpolho), 36. Pimpolho (Angellot). 
Sparta Praha: Vahala – Sop, Diego, Amadeu, Kocourek, Hájek, Cupák, Hora, Angellot, Brahimi, Pimpolho, Belej, Marcelo.

Poslední utkání Mělníka: 
Olympik Mělník – Démoni Česká Lípa 5:2 (4:1). Branky: 7. Vokoun (Sup), 10. Gabčo, 12. Vokoun (Prieložný), 20. Prieložný (Cabadaj), 31. Gabčo (Šuba) – 19. Havrda, 39. Bažant (Kirov). 
Mělník: Mareš (Jenč) – Sup, Vokoun, Gabčo, Prieložný, Šuba, Cabadaj, Němec, Prejsa, Buzek, Vobořil, Sedláček.