Prvně jmenovaná závodí prvním rokem v juniorské kategorii především ve sprintech s letošním maximem na 200 metrů za 27,21 vteřin. Při problémech s kotníkem, které jí znemožňovaly běh, si však své schopnosti vyzkoušela také ve vrhu koulí. V této disciplíně se probojovala do finále a nakonec skončila na výborném sedmém místě výkonem 10,17 metrů.

To Albert Málek takového výsledku nedosáhl. V běhu na 3000 metrů byl až desátý v čase o dost horším, než je jeho osobní rekord. Chuť si ale spravil v závodě Českého poháru v běhu do vrchu Lochovice – Plešivec, letos také pořádaném jako přebor Středočeského kraje v této atletické disciplíně.

Nejenže vyhrál kategorii juniorů, ale svým výkonem obsadil v podniku Ligy středočeských vytrvalců (LStČV) celkově druhé místo a ve své kategorii samozřejmě získal spoustu bodů do Českého poháru běhů do vrchu.

Liga středočeských vytrvalců je nyní ve své polovině. Mělnicko má v elitní desítce své želízko v podobě neratovické Ester Najmonové, která ztrácí pouhé tři body na berounskou Andreu Frantovou.

Nejbližším podnikem zařazeným do seriálu je už zmíněné Miřejovické půlení, jehož hlavní závod na oficiálně zaměřené trati odstartuje v Miřejovicích u dětského hřiště v sobotu v 10 hodin. I když pořadatelé už ukončili registraci, kapacita závodu počítajícího se startem přibližně dvou stovek vytrvalců nabízí ještě několik volných míst. Zájemci se mohou přihlásit k závodu už jen na místě mezi v čase mezi 8. a 9.30 hodinou. Také šestý ročník půlení čeká řada doprovodných akcí pro velké i malé na čele s volbou nejhezčího sedacího svalu nebo pivním půlmaratonem.

(če, lk)