V přetlakové hale v areálu ISŠT Mělník v neděli změří síly mladší dorostenci mělnického oddílu, hrající pod hlavičkou HC TJ AŠ Mladá Boleslav, se soupeřem z Chrudimi. Jako předkrm nedělního házenkářského menu se v Mělníku představí také starší dorost boleslavského oddílu proti Kutné Hoře.

Starší dorostenci boleslavského oddílu působí ve druhé lize staršího dorostu – Čechy a po polovině sezony se nacházejí na páté příčce se ziskem 12 bodů. Soupeř z Kutné Hory si vede o něco hůře, když z deseti utkání získal pouze čtyři body, což znamená aktuálně devátou pozici v tabulce. Boleslavští jdou tedy do utkání v roli favorita a budou chtít bodovat naplno.

Mladším dorostencům mělnického oddílu se ve druhé lize v podzimní části tolik nevedlo, se ziskem čtyř bodů okupují předposlední jedenáctou příčku tabulky. Jaro tedy bude v duchu boje o záchranu.

Hned na úvod se v Mělníku představí jeden z nejtěžších soupeřů v lize. Družstvo Chrudimi je na druhém místě ligové tabulky, pouze o skóre za vedoucím Jabloncem, se ziskem dvaceti bodů.

První vzájemný duel obou celků ovládli Chrudimští v poměru 35:24. Pokud domácí dorostenci chtějí bodovat, budou ze sebe muset vydat to nejlepší. K tomu bude zapotřebí i podpory z hlediště.

PETR JANSA