Může za to zcela nový model extraligy družstev, který na sobotní valné hromadě odsouhlasili zástupci klubů. Druhou stranou mince by ale podle ohlasů z vedení PDK Grepl, který prosazoval stávající podobu soutěže, mohla být menší atraktivita jednotlivých podniků.

Základní kolo extraligy se nově pojede v pěti týmech, které se utkají každý s každým v dvojutkání na patnáct jízd doma i venku. Nejlepší čtyři týmy postoupí do semifinále, jehož vítězové si to pak rozdají o titul. Výhodu domácího prostředí bude mít ve vyřazovacích bojích výše umístěný celek po základní části.

Mšenští prosazovali stávající systém čtyřutkání na dvacet jízd. Důvodem podle šéfa klubu Rudolfa Grepla nebyla jen skutečnost, že jejich tým v letošní sezoně vystoupal až na nejvyšší příčku a nechtěl úspěšnou podobu měnit. „Když se utkávaly čtyři týmy najednou, tak každý ze závodníků musel v každé rozjížďce jet naplno. Když pojedou dva jezdci z jednoho oddílu proti dvěma ze druhého, tak se může klidně stát, že jeden tým bude výrazně lepší a závody ztratí na atraktivitě. Navíc nedojde na setkání nejlepších jezdců všech oddílů v jedné jízdě,“ argumentuje Rudolf Grepl. Mšeno ale při hlasování zůstalo spolu s Pardubicemi v menšině.

Další změnu přinesla valná hromada v otázce diskutovaných nafukovacích mantinelů, které měly být na stadionech povinné od začátku nové sezony. Vzhledem k finanční a časové náročnosti se kluby dohodly na odložení této povinnosti na druhou polovinu roku 2010.

Rok 2010 ve Mšeně

1. 5.: Přebor ČR + Mem. E. Sovy, 13. 5.: Extraliga: Mšeno – Plzeň, 10. 6.: Extraliga: Mšeno – Olymp, 24. 6.: Extraliga: Mšeno – Slaný, 5. 7.: Extraliga: Mšeno – Pardubice, 6. 7.: MČR jun. družstev - 2. kolo, 24. 9.: MČR juniorů - 6. kolo, 16. a 23. 9.: případné domácí semifinále a finále extraligy.