Hattricku dosáhl po nejmenším počtu odjetých finále a vyrovnal tím loňský rekord Štěpána Petrželky, který však byl v době rekordu o rok starší. V sezoně 2011 dokázal Jan Wagenknecht vyhrát dokonce čtyři závody v řadě, avšak to bylo až ve dvanáctém závodě a Honza byl v tu dobu asi o půl roku starší. Statistiky sledují vítěze mistrovství a Poháru ČR od roku 2010.

Podle mechanika Michala Šťastného ze stáje HKC Racing, v jejichž barvách Valter Vlk závodí, bylo jeho představení v Písku bez přehánění fenomenální. „Dokázal se vyrovnat se změnami počasí, vyhrál všechny tréninky, v kvalifikaci na mokru nezaváhal a s velkým odstupem zvítězil a přesto, že do superfinále startoval z šestého místa kvůli diskvalifikaci za technickou závadu, výkonem z říše snů byl už v půli prvního kola na čele a pak kolo co kolo zajížděl nové rekordy. V cíli měl náskok na druhé místo přes sedm sekund, což je v motokárách v závodě na pět kol propastné," řekl Šťastný.

„Odkoukal jsem od Tomáška Filipenského, kde předjíždí, a to mi v prvním kole pomohlo, on předjíždí jinde než já," vysvětlil Valter. „Věděl jsem už před finále, že to bude z šestého místa velice těžké a musel jsem zabojovat," dodal.

Po první finálové jízdě byl Valter diskvalifikován pro technickou závadu. „Už vloni se ulomila osička klapky a technici teď považovali opravu za nepřípustný zásah, měli jsme to vyměnit a ne opravovat. Přitom promotér závodů na svém webu popisuje, že to zničí celý motor, když se tohle stane, a proto jsme to opravili tak, aby se to nepokazilo. Rok motor procházel kontrolou bez připomínek. Komisaři však musejí prověřovat, zda Valterův velký náskok na soupeře není dán technickou výhodou a jsou na nás přísnější," objasnil Šťastný, který připravuje motory už řadu let a toto prý bylo poprvé, kdy byl jezdec diskvalifikován.

„Navíc patnáct minut před startem druhého finále se nám na opraveném dílu stala stejná závada jako vloni, prostě to, kvůli čemu nás teď diskvalifikovali, se na novém dílu pokazilo znovu a my jsme do motokáry museli během chvíle namontovat třetí a nevyzkoušený díl. Valter však ještě zrychlil. Takže bychom do budoucna měli být za případné diskvalifikace rádi, protože nám pomáhají. Samozřejmě, že si nic takového nepřeji," usmívá se Michal Šťastný.

Za odměnu čeká Valtera testování nové motokáry vyšší třídy, se kterou bude startovat v příští sezoně.