Už velmi brzy se začne rozplétat tajenka o tom, který ze skvělých týmů přijde o úžasné napětí play off. Jaké mají jednotlivá mužstva, v jejichž řadách se znovu objeví i tři hráči nastupující v hokejové (Palice, Patrik Husák, Rubeš) a osm hokejbalové extralize, vyhlídky?

Black Ravens zatím drží černého Petra a ztrácejí na postup čtyři body, ale jejich útočná síla je ohromná a zcela po právu stále myslí na samotný Petroniův pohár.

Ofenzivní smršť Rubeš, Kinda, Čadek a Petříček budí oprávněně u soupeřů hrůzu a v historii Ravens nemá obdoby. Navíc od Rubeše (v 18 letech je pátý v bodování a ztrácí jen čtyři body na čelo) můžeme každým zápasem očekávat strmý let vzhůru.

Stačí stabilizovat výkony brankářů a účast šikovného Petříčka na zápasech a jistě mohou dojít až na vrchol.

Podzim Minice Quijotes byl nejhorší za poslední roky, ale Pavel Husák, Patrik Husák, Ondřej Husák, Forman a Kohm je stále zřejmě nejdrtivější eskadra všech dob.

Pavel Husák útočí na vítězství v bodování potřetí v řadě (zatím je na čtvrtém místě a ztrácí tři body) a poslední play off ukázalo, že teprve vstupuje do svých ideálních let, kde je schopen plnit roli vůdce. Navíc Pohl byl i během tohoto podzimu skvělý a po podzimu vévodí statistikám mezi brankáři.

Otázkou bude, ke kolika utkáním nastoupí výjimeční útočníci Patrik Husák, Forman a obránce Mára, zda budou Quijotes tak ledabylí v obranně jako na podzim a jak se dokáží připravit veteráni Kohm a Hora (oba 35 let).

Začátek Pink Guys byl velmi rozpačitý, ale pak nastal veliký obrat zakončený famózním ztrapněním Quijotes (12:5). Nyní jsou dokonce druzí, ztrácejí jen tři body ne vedoucí Nelahozeves a navíc mají jeden zápas k dobru.

Úžasnou pětici J. Langthaler, Gottlieb (na podzim odehrál jen jeden zápas), Kejmar, J. Kučera a Denis zcela nečekaně doplnila raketa tohoto podzimu a jasný aspirant na nováčka roku – Prášek.

Jeho klid a přehled o hře je nevídaný a je na fantastickém jedenáctém místě v bodování, ačkoli je mu teprve 18 let.

J. Langthaler prožívá nejlepší období za poslední roky, když je se svou méně zkušenou družinou na parádním druhém místě v bodování a ztrácí pouhé tři body na vedoucího Tótha.

Kučera v brance podává většinou výborné výkony a tak jistě můžeme očekávat opět útok na finále, ale pozor letos jsou mladíci o rok zkušenější a zjevil se brilantní nahrávač Prášek.

CSKA Lobeček, s osmi Petroniovými poháry nejlepší klub všech dob, posílil před sezonou jako nikdy v historii.

Krtička má extraligové zkušenosti z Kladna a v kombinaci techniky hole a důrazu bude jistě patřit mezi první tři s tím, že Quijoty letos na podzim porazil téměř sám. Hošek je vytříbený technik a Poustka patří několik let mezi tři nejlepší obránce.

CSKA však podzim prožili jako na houpačce. Klíčový útočník, vytříbený střelec, vicemistr světa juniorů v hokejbale, bývalý spoluhráč Plekance z Kladna a srdcař Palice si zranil koleno a příliš toho nenahrál ani mistr světa Střeska. Nejlepší brankář všech dob Baráth nemohl za slabou obranou dominovat tolik jako v minulých letech a tak vítězství střídaly porážky.

Každopádně životní formu ukázal vynikající obránce Fencl, který ač obranář, tak figuruje na skvělém dvanáctém místě v bodování.

HBC Nelahozeves vévodí tabulce a jeho závratný útok Loskot, Tóth, Jaroš doplnil ještě mladíček s úžasným pohybem Poláček, navíc si výborně vede obránce Jelínek.

Už loni byl tento útok jako jediný schopen držet krok s útočnou silou Quijotes, ale letos právě tato útočná vozba soutěži dominuje.

Mezi prvními šesti v bodování je Tóth, Loskot a Jaroš a navíc Poláček a Jelínek jsou kolem dvacátého místa produktivity. Tóth teprve vstupuje do ideálních let a tak jeho útočné manévry mohou dále sílit. Však má po boku jednoho z nejlepších hokejbalistů historie ČR, který už směřuje za dosažením mety 1 000 bodů základní části I. AHL.

Náskok HBC v čele činí zatím jen tři body, ale to jen pro to, že každý ze soupeřů má velikou sílu a soutěž má tak vysokou kvalitu.

TOMÁŠ HORA