Velká sportovní hala v Neratovicích, v pátek večer po 20. hodině. Právě na tomto místě a v tomto čase může být dokonán jeden z největších úspěchů kolektivního sportu z Mělníka za poslední roky. Futsalový tým Olympiku totiž stojí na pokraji svého návratu do nejvyšší tuzemské soutěže, kterou si v minulosti už dvě sezony vyzkoušel. K jistotě mu kolo před koncem druhé ligy zbývá jediné: porazit mužstvo Gardenline Litoměřice, hrající o záchranu.

Je v tom i trochu symboliky… Po listopadovém prvním vzájemném souboji obou týmů v letošní sezoně totiž nebylo mělnickým hráčům vůbec do zpěvu. Tehdy coby vedoucí tým západní skupiny po ne zrovna přesvědčivém výkonu zcela nečekaně obdarovali soupeře z chvostu tabulky jeho vůbec první výhrou. Teď si ale mohou vše vynahradit. Pokud zápas zvládnou za tři body, nemůže je v posledním kole na čele už žádný ze soupeřů dostihnout! V opačném případě dostanou ještě jednu a tentokrát už poslední možnost zpečetit postup na půdě aktuálně posledního Betisu Kadaň. Druhý scénář si ovšem v Olympiku nikdo nepřipouští a na rozdíl od minulého šest let starého postupu tentokrát chtějí slavit v domácím prostředí.

„Myslím, že pro všechny kolem současného Olympiku to bude životní zápas. I když většina kluků prošla naší juniorkou a hráli finále juniorské ligy, tak tohle je ještě něco víc," vzhlíží k vrcholu sezony manažer Olympiku Pavel Šuba. „O postupu mezi elitu se u nás mluví už dva roky, takže hráči vědí, o co jde. Očekávám jejich příkladné nasazení a kvalitu. Ale budeme v klidu, není potřeba být přemotivován a pak mít svázané nohy."

Pavel Šuba, tři další činovníci klubu a dva ze současných hráčů - Petr Jurčovský a Jakub Pokorný (momentálně zraněný) - byli u zatím posledních oslav. Tehdy se tým ještě z mělnické haly BIOS přetahoval o prvenství s plzeňským Indossem. V posledním kole ho osud jako by naschvál zavál na půdu jiného plzeňského klubu, už najisto sestupujícího Motáčku. „Měli jsme z toho utkání určité obavy, protože probleskávaly jisté zprávy o motivaci z Indossu a také o velkém posílení na tento poslední zápas," vzpomíná Pavel Šuba na především psychicky náročný duel. Ten měl Mělník pod kontrolou, až do závěrečné pětiminutovky. To už se zřejmě viděl v lize a málem na to doplatil. Z vedení 4:1 byl rázem jen nejhubenější náskok a herní křeč. Úlevu přinesl až pojišťovací pátý gól do plzeňské brány v závěrečných vteřinách.

I když Mělničtí mohou mít i z vlastní zkušenosti na paměti, že stále ještě nepřeskočili, tak šampaňské a nejspíš i nezbytná postupová trička budou někde v útrobách neratovické haly připravené i v pátek večer. „Samozřejmě to nechceme zakřiknout a já jsem na přípravu oslav dopředu pověrčivý. Každopádně počkáme se vším až na závěr utkání. Musíme to zvládnout!" nepřipouští Pavel Šuba jinou možnost, než tu, že se hala bude po závěrečné siréně otřásat v základech… Buďte u toho!