Nejlepší kajakáři budou bojovat o dvě reprezentační místa v českém týmu pro letošní rok, který už bude také částečně rozhodovat o složení olympijského týmu. Vzhledem k stříbru z loňského mistrovství světa má Jiří Prskavec jisté místo v letošní reprezentaci a díky tomu si mohl dovolit na soustředěních ve Francii a ve Španělsku otestovat tratě, na kterých se letos pojede mistrovství Evropy a světa.

„Je to příjemné v tom, že nemusím ladit formu přímo k nominaci a můžu se soustředit směrem k mistrovství Evropy. Na druhou stranu jsem loni nominaci jel a dařilo se mi poměrně dobře. Ale samozřejmě je to takto příjemnější,“ řekl brzy šestadvacetiletý kajakář, který očekává každým dnem narození prvního potomka.

V nominaci se proto bude odehrávat ostrý souboj favoritů Vavřince Hradilka, stříbrného z OH v Londýně 2012, bývalého mistra světa z Pau 2017 Ondřeje Tunky, a také Víta Přindiše – historicky prvního vítěze série Světového poháru za rok 2017. Ale do hry může promluvit i další silný závodník Ondřej Cvikl, sparingpartner Prskavce, anebo syn Štěpánky Hilgertové Luboš.

Mnohonásobná medailistka z mezinárodních akcí Tereza Fišerová bude na singlkanoi v souboji s mladými talenty, jako jsou Martina a Gabriela Satkové, a také proti bývalé mistryni světa Kateřině Havlíčkové. „Na Veltrusy se těším moc – po té celé zimní přípravě to bude příjemná změna se zas ponořit do závodění. Je pravda, že počasí nám nemá moc přát, ale závodilo se už i v horších podmínkách, takže si s tím určitě všichni nějak poradíme,“ řekla Fišerová.

Sobotní i nedělní program začnou už v 8:30 hodin, finálové jízdy startují ve 13:30 hodin.