Na sprinterské trati vybojovali tituly mistrů republikyVáclav Valsa na skifu juniorů a Barbora Walterová na čtyřce bez kormidelníka dorostenek.

Na stříbrných pozicích zajely dorostenky Anna Hradecká, Nikola Krejsová, Klára Oškerová a Barbora Walterová na čtyřce párové a společně s VK Smíchov i na osmiveslici. Další druhé místo získali po dramatickém souboji Jiří Kletečka a Radek Váňa na dvojskifu mužů lehkých vah.

Bronzové medaile získali dorostenci Šimon Janák, Michal Veigl, Štěpán Popek a Jan Tislický na čtyřce párové, junioři Václav Chalupa, Petr Vondrouš, Martin Oškera a Václav Valsa na čtyřce párové, Václav Valsa a Martin Oškera na dvojskifu.

Na mistrovství republiky družstev skončili mělničtí veslaři celkově čtrnáctí, v Českém poháru třináctí a v Českém poháru mládeže obsadili celkově jedenácté místo.

Poslední veslařská regata, která se uskuteční v letošním roce, je ta ke 130. výročí založení Klubu Veslařů Mělnických tuto sobotu na Labi s cílem před loděnicí KVM.

Začátek je naplánovaný od 10.00 a předpokládaný konec závodů je v 15:30 hodin. Následným programem přímo v prostorách loděnice KVM bude křest lodí, slavnostní zasedání a na závěr taneční zábava. Výbor KVM 1881 zve na oslavy všechny bývalé veslaře a příznivce mělnického veslování.

ZDENĚK KREJZA