Na přelomu června a července se ve finském městě Tampere konalo 11. Mistrovství Evropy veteránů ve stolním tenisu. Z oddílu stolního tenisu Dolní Beřkovice se zúčastnili tři hráči a Českou republiku reprezentovalo celkem asi sto hráčů a hráček. Na MEV se celkem registrovalo na 1830 sportovců z 32 zemí.

K dispozici byla tréninková hala, ve velké hlavní hale bylo připraveno 90 stolů. V kategorii nad 70 let dva hráči běřkovického oddílu – Milan Danaj a Josef Holina nepostoupili ve dvouhře do hlavní soutěže a též ve čtyřhře byl postup do hlavního pavouka nad jejich síly. Nutno dodat, že konkurence je ve všech kategoriích mužů i žen opravdu velmi vysoká.

V nejmladší kategorii nad 40 let vybojoval Tomáš Danaj postup do hlavní soutěže v singlu i deblu. V singlu o jeho druhém místě rozhodovalo při stejném skóre tří hráčů rozdíl míčků a o tři body to nakonec vyšlo. Ve čtyřhře společně s levorukým spoluhráčem ze Slovenska vyhráli skupinu a v systému K. O. uhráli v nervy drásajících zápasech poté ještě dvě výhry a o postup mezi posledních osm dvojic už nestačili na švédské sehrané bratrské duo.

Hlavně vynikající výsledek ve čtyřhře lze hodnotit velmi kladně, je to velký úspěch pro místní oddíl stolního tenisu a též skvělá reprezentace Mělnického regionu. Jen pro informaci, vítězem nejmladší kategorie v singlu mužů se stal Rus Dmitry Mazunov, který na vrcholu své kariéry byl reprezentantem a nacházel se v první stovce světového žebříčku!

Celkem na MEV v Tampere získala Česká republika jednu zlatou a 7,5 bronzové medaile. Vše v mužských kategoriích.

Kromě evropského šampionátu ve stolním tenisu ještě zbyl čas i na cestování. „Procestovali jsme osm zemí, absolvovali čtyři cesty trajektem a autobusem najeli přes 5000 kilometrů. Hlavně bylo po celou dobu nádherné počasí, což zážitek nejen ze šampionátu ještě umocňuje. Touto cestou bych chtěl poděkovat MÚ v Mělníku za poskytnutí propagačních materiálů, které jsme společně rádi předali protihráčům jako malý dárek a suvenýr. Díky patří především vedoucí Odboru školství, kultury a sportu za ochotu, poskytnutí materiálů a možnost propagace Mělnického regionu. Pokud zdraví a čas dovolí, rádi se zúčastníme dalšího MEV, za dva roky ve švédském Helsingborgu," okomentoval výpravu Tomáš Danaj.