Akce se stala součástí projektu České unie sportu ČUS sportuj s námi, jejímž mediálním partnerem je Deník.

„Na myšlenku pořádat takto rozsáhlou náborovou akci nás přivedl Sporťáček, který už několik let přivádí děti do sportovních oddílů. Mělnický festival sportu je dvoudenní akcí. V pátek dopoledne přijdou do areálu žáci prvního stupně základních škol a přihlášeno už je kolem jedenácti set školáků. V sobotu od 13 hodin bude areál otevřen pro všechny ostatní zájemce. V loňském roce se zde vystřídala tisícovka návštěvníků a také letos očekáváme podobný zájem,“ uvádí hlavní organizátor akce Pavel Suk.

Jednotlivá sportovní odvětví mají připraveny stánky s informacemi, ale i prostor si jednotlivé disciplíny vyzkoušet na vlastní kůži.

„Každým rokem přibývá zájemců prezentovat svou činnost. Své stanoviště zde bude mít například volejbal, fotbal, basketbal, orientační běh, ale také různé druhy sebeobrany,“ vyjmenovává jen část sportovních aktivit Pavel Suk.
Součástí festivalu je i sportovní víceboj, ve kterém si návštěvníci zasoutěží ve vybraných sportech. Do hracích karet budou sbírat získané body za splněné úkoly. Na závěr budou vyhodnoceni nejlepší aktéři a odměněni medailemi či drobnými cenami.

Celým dnem bude z pódia účastníky provázet sportovní komentátor České televize Jiří Rejman. Postupně představí přítomné sportovní oddíly a samozřejmě bude upozorňovat na pestrý doprovodný program.

„Finální časový harmonogram budeme teprve schvalovat, ale už teď můžu prozradit, že si zájemci vyzkouší například vodní skútr. Kolem šestnácté hodiny se mezi účastníky snesou parašutisté a na závěr celého festivalu přeletí nad areálem letadlo a z jeho trupu bude padat barevný sladký déšť v podobě bonbónů na provázcích,“ přibližuje zajímavý program Pavel Suk.

Mělnický festival sportu je podporován Středočeským krajem a také Českou unií sportu.