Úvod utkání patřil domácím „Fazolákům“, kteří se po sedmi minutách dvěma slepenými góly Brože a Beránka ujali vedení.

Mělničtí ale dokázali do přestávky srovnat. Nejprve Neuman předložil vybojovaný balón před prázdnou Gabčovi a tři minuty nato dezorientovaný domácí obránce zavěsil do vlastní sítě přihrávku Gabča.

Jenže to bylo ze strany Olympiku vše. Několik vteřin po zahájení druhé půle českolipský Souček přetlačil Jurčovského a střelou mezi nohy navrátivšího kapitána Hnízdila vrátil domácím vedení.

Svěřenci Pavla Šuby se v závěrečné pětiminutovce pokoušeli nepříznivý stav zvrátit hrou bez brankáře, ale Švastu v domácí brance potřetí překonat nedokázali.

To, že Mělničtí neodehráli vydařený zápas, dobře věděl i jejich trenér a manažer Pavel Šuba. „Jako by si kluci neuvědomili, že hrají mistrák a musí chtít dát gól. Byla to slabota ode všech a ve všem, počínaje gólmanem a konče nejzkušenějšími hráči Neumanem a Dvořákem. Nenašel se nikdo, kdo by dokázal mužstvo na palubovce vést. Nebudu však po jednom utkání lámat nad nimi hůl. Musíme se zlepšit a naučit se vyhrávat i venku.“

F.A. Zole Č. Lípa – Olympik Mělník 3:2 (2:2)
Branky:
5. Brož, 7. Beránek, 21. Souček – 13. Gabčo, 16. vlastní. Rozhodčí: Gryc, Říha. ŽK: 0:2. Diváci: 70. Olympik: Hnízdil – Neuman, Jurčovský, Gabčo, Lelek – Dvořák, Němec, Pokorný, Šimandl (Jungbauer, Prejsa, Volf, Jenč).

MARTIN BOUŠKA