Mělničtí před opět zaplněným hledištěm neudrželi s neporaženým favoritem čisté konto ani minutu. Co hůř, hosté skórovali i ze svého druhého útoku. Při opakovaném zakončení Seidlera pak domácí podržely tyče a šance se začaly rodit také na druhé straně.

Kapitán Vokoun vykřesal naději úchvatným volejem po rohu a zdálo se, že Mělník je definitivně zpátky v utkání. Hosté si ale brzy vzali bezpečný náskok zpět a do půle po strojových kombinacích odskočili až na rozdíl čtyř gólů – 1:5.

18. kolo FORTUNA divize A: ROBSTAV Přeštice (žlutí) - ČLU Beroun 3:0. Jakub Krůta je vlevo
Podívejte se: Berounský Krůta vyšvihl nůžkami gól roku!

O přestávce domácí protočili téměř kompletní čtyřku a v utkání nepokračoval mimo jiné ani Gabčo. Kormidlem zápasu to ale nepohnulo. Naopak. Plzeň ve druhém poločase dominovala. Na co sáhla, jí vycházelo. Ve 30. minutě tak už vyrovnala skóre (8:1) z únorového duelu ve své hale. Zastavit v té době hrozivě narůstající debakl se podařilo až hrou bez brankáře. Vokoun pak ještě jednou pokořil Vahalu. Poslední slovo ale beztak měli Západočeši.

Trenér Olympiku Mělník Jakub Němec hodnotí utkání:

Zdroj: Luboš Kurzweil

Olympik Mělník - Interobal Plzeň 2:12 (1:5)

Branky: 5. Vokoun (Nečas), 38. Vokoun – 1. Seidler (Künstner), 2. Holý, 8. Kozár (Rick), 12. Künstner (Seidler), 17. Rešetár (Holý), 23. Seidler, 28. Buchta (Křivánek), 31. Kozár (Künstner), 31. Holý (Künstner), 32. Rešetár, 34. Křivánek (Knobloch), 40. Křivánek. Mělník: Šanda (Bouška) - Nečas, Sváta, Vokoun, Šiler - Novotný, Gabčo, Alves dos Santos, Lehner (Ježek, Šuba, Silva de Amorim).