A stalo se. V pátečním utkání na hřišti litoměřického Radobýlu oblékla dres hostů nová posila Daniel Dvořák z prvoligových Bohemians 1905, k vylepšení střelecké produktivity to ale ještě nevedlo. Mělničtí potřetí v řadě prohráli, tentokrát 6:3.

Ve vyrovnaném prvním poločase si obě mužstva vytvořila několik střeleckých příležitostí, ale zatímco domácí dokázali alespoň jednu z nich proměnit, hosté i v dobrých pozicích selhávali.

Hned v úvodu druhé části se Mělničtí navíc dopustili chyby v rozehrávce a domácí trestali. Na dostřel vrátil hosty Pokorný, ale pouze na chvíli. Ve 30. minutě brankář Machulka zastavil jednoho z domácích hráčů pouze za cenu druhé žluté a tudíž červené karty.

Gólový trest připojil v následné přesilovce Novotný. Také ke čtvrtému gólu měli domácí ulehčenou cestu. Pokorný fauloval a Hanzl se z penalty nemýlil – 4:1.

Až pak znovu přišli ke slovu i hosté a Gabčem snížili. Domácí ale drama nepřipustili. Nejdříve z "dlouhé" penalty po šestém akumulovaném faulu a poté při pokračující hostující power-play navýšili své vedení.

Gabčo v závěru svou druhou brankou v utkání výsledek už jen kosmeticky upravil.

„Opět mraky gólových šancí, hrajeme do plných a po hrubých chybách inkasujeme,“ opakoval po týdnu Pavel Šuba, kterému se tentokrát příliš nelíbil výkon rozhodčích. Především některé výroky ve druhém poločase vzbudily na hostující lavičce bouři.

„Penalta proti nám byla problematická a vrcholem byl poslední gól po šestém v uvozovkách faulu. Body si ale musíme uhrát sami. Zatím však chybí střelec a více zkušeností v obraně. Příchodem Dvořáka se navíc znovu změnila sestava a bude chvíli trvat, než si to sedne.“

Radobýl Litoměřice – Olympik Mělník 6:3 (1:0)
Branky:
12. a 36. z PK J. Grunert, 21. Vacek, 31. Novotný, 33. Hanzl z PK, 38. Pícha – 34. a 39. Gabčo, 26. Pokorný. Rozhodčí: Janeček, Hanzlík. ŽK: Neuman, Pokorný, Machulka. ČK: 30. Machulka. Diváci: 80. Olympik: Machulka – Jína, Neuman, Pokorný, Gabčo – Němec (21. Rolenc), Vrána, Jurčovský, Dvořák (31. Saibt).

LUBOŠ KURZWEIL, MARTIN BOUŠKA