Neškodné hosty načal v čase 1:52 Rolenc. Stejný hráč přidal za dalších šest minut druhou branku. Když si pak přihrávku Pokorného srazil dezorientovaný Jiránek do vlastní sítě a Dvořák s Neumannem do přestávky přidali další góly, bylo jasné, že tři body zůstanou doma.

Druhá dvacetiminutovka se navíc odehrávala znovu v jasné režii domácích. Na úvodní trefu Gabča sice Čechie odpověděla Zelenkou, jakékoliv hostující probuzení ale domácí dalšími góly razantně odmítli.

Závěr utkání se už dohrával v tréninkovém tempu a na každé straně se trefilo po jednom hráči. Domácí Dvořák završil hattrick a zároveň i desetigólový debakl hostí.

„Bylo vidět, že Čechie právem okupuje suterén tabulky. Na dnešní zápas jsme se dobře připravili a soupeře až na ty dva góly téměř k ničemu nepustili. Kluci hráli dobře, hráli jsme, co jsme chtěli a co trénujeme. Myslím, že i diváci byli spokojeni,“ pochvaloval si zápas Pavel Šuba. Už příští pátek zavítá do Neratovic k úvodní odvetě daleko náročnější soupeř – Kladno.

Olympik Mělník – Čechie Slaný 10:2 (5:0)

Branky: 15., 36. a 40. Dvořák, 2. a 8. Rolenc, 10. vlastní (Jiránek), 20. Neumann, 24. Gabčo, 33. Fitko, 35. Jurčovský – 28. Zelenka, 36. Kozák. Rozhodčí: Gryc, Lasch. Diváci: 40. Olympik: Saibt – Neumann, Dvořák, Gabčo, Jína – Němec, Pokorný, Rolenc, Jurčovský (21. Fitko, 30. Šimandl, 30. Lelek).

MARTIN BOUŠKA