Pekař starší vlastní prodejnu náhradních dílů na auta, a tak závodění plně přenechává právě synovi. Ten vedle motokár sbírá velké vavříny už i na okruzích.

Tomáš studuje vysokou školu a kvůli zahraniční stáži nemohl absolvovat dva závody motokár. Vše si ale vynahradil na okruzích, kde se svým Peugeotem 306 maxi startoval v Českém poháru cestovních vozů. Seriál závodů zahrnoval pět podniků, tři v Česku, jeden v Rakousku a jeden v Německu. První dva závody se vydařily nad očekávání. Pekařovi vycítili šanci, podřídili tomu všechno a výsledek se dostavil.

„Sezona byla velmi úspěšná. Když jsme viděli šanci, že se daří, tak jsme ji plně využili. Závod se jel ve více třídách, startovalo 56 jezdců a vyhrál jsem nejen svou třídu, ale stal jsem se i celkovým vítězem Českého poháru. Z toho mám nesmírnou radost a moc si toho vážím,“ vrátil se k uplynulé sezoně Tomáš Pekař.

Za svůj úspěch by úspěšný pilot rád vyzdvihl výbornou práci mechaniků stáje JPautosport. „Dojeli jsme všechny závody,“ považuje si a velký podíl dává šéfovi týmu, svému otci, který zdaleka nepřispěl jen cennou radou. „Závodit by se pochopitelně nedalo bez všech sponzorů,“ neopomněl poděkovat.

A jakou laťku si u Pekařů stanovili pro letošní rok? „Uspět v mistrovství České republiky v motokárách a pokusit se obhájit letošní vítězství v Českém poháru, což bude vzhledem k veliké konkurenci na čele s Vladimírem Ostaševskim na Cliu, Radkem Barešem s Alfou Romeo a také všech jezdců na BMW velmi obtížné.“

MILOSLAV ČMEJLA