Vítězná série futsalistů AFC trvá

Kralupy – V pátém kole krajském přeboru ve futsale přivítal kralupský AFC nováčka soutěže, Legii Příbram.

10.11.2010

Střelci zápasu Moravec a Mára ve vzdušném souboji s útočníkem příštího soupeře, Třebusic.Foto: Pavel Krajčík

Příbramští mají na svém kontě vzhledem k těžkému losu pouhé čtyři body, ale předvedli v Kralupech výborný výkon a je téměř jisté, že budou v tabulce stoupat.

Sestavu AFC doplnil po čtrnáctidenní pauze L. Moravec a na jeho výkonu bylo vidět, že mu futsal chyběl. Už v 50. vteřině zápasu překvapil prudkou ranou ze dvanácti metrů brankáře hostí – 1:0.

Jeho obnovená spolupráce z minulých let s J. Pavlíčkem přinesla do 9. minuty další dvě branky, při kterých si střelec a nahrávač prohodili role, a zejména ulička Pavlíčka před třetí brankou byla ukázková.

Průběžný výsledek úplně neodpovídal poměru sil na hřišti, hosté častěji drželi míč, ale do jasné gólové příležitosti je poctivá domácí obrana nepustila.

Výjimkou bylo nastřelené břevno po přehození bezmocně ležícího Pelce. Legii se tak podařilo skórovat až z nevinné akce v 18. minutě. Za dvacet vteřin odpověděl přesnou střelou Urban a upravil na 4:1.

V 19. minutě odpískali rozhodčí Kralupským šestý faul, následný trestný kop vyrazil Pelc na roh. Naneštěstí pro AFC se hned z jeho rozehrání Příbramští prosadili podruhé. Reakce Máry byla blesková, za pět vteřin dělovkou vnějším nártem obstřelil z přímého kopu jediného hráče ve zdi a brankář se jen ohlédl – 5:2.

Druhý poločas nezačal pro domácí šťastně, hned po minutě se zranil střelec Pavlíček a odstoupil ze hry. Když Janouškovec nevyužil nabídku L. Koláčka a hosté po chvilce snížili překvapivou přízemní střelou zpoza obránce na 5:3, bylo zaděláno na drama.

Ve 27. minutě opět zkusil brankáře z dálky aktivní L. Moravec a střela zapadla s přispěním teče obránce do opačného kouta. Ve 30. minutě zaúřadovala tradičně po rohovém kopu levačka L. Koláčka, a když Mára ve 35. minutě dalším projektilem téměř z poloviny zvýšil na 8:3, bylo rozhodnuto.

O výsledku utkání rozhodla větší efektivita domácích a také, jak se už stává v zápasech AFC pravidlem, výkony brankářů. Domácí Pelc je trvale oporou, naproti tomu hostující gólman sice předvedl několik výborných zákroků, ale také inkasoval polovinu branek při střelách z větší vzdálenosti.

AFC zůstává nadále beze ztráty spolu s kladenskou Ebárnou a slánským Hraslem v čele přeboru. V pátek Kralupští nastoupí na hřišti B-týmu Třebusic a proti neoblíbenému soupeři se pokusí uspět také pošesté.

AFC Kralupy - Leg. Příbram 8:3 (5:2)
Sestava a branky AFC:
Pelc - Mára (2), Urban (1), Karas, Janouškovec - J. Pavlíček (1), L. Moravec (3), L. Koláček (1), T. Koláček.

(am)

10.11.2010 VSTUP DO DISKUSE

Mělnické Regionální muzeum zahájilo adventní výstavu s názvem Vánoční ozdoby, která je věnovaná fenoménu zdobení vánočního stromečku od druhé poloviny 19. století až do 90. let 20. století.
4

OBRAZEM: Vánoční ozdoby září v mělnickém muzeu

Ragbyový trenér Robert Votipka

ON-LINE: Ragbyový trenér Robert Votipka odpovídal na vaše dotazy

FOTOGALERIE: Právě jsme se narodili

Mělník, Neratovice - Prohlédněte si miminka, která se nově narodila v mělnické a neratovické porodnici.

S kabelkou žena přišla o desítky tisíc korun

Jesenice – Jako varování pro čas předvánočního shonu může posloužit krádež s velmi nemilými následky, jíž se od čtvrtka zabývají policisté z Prahy-venkov: Jih.

Ve škole je kritický nedostatek místa

Líbeznice - Líbeznická radnice řeší nedostatečnou kapacitu v místní základní škole, způsobenou zvýšeným zájmem rodičů školáků z blízkého okolí. Do líbeznické školy se totiž hlásí děti z celého spádového obvodu. A v posledních dvou letech jich je dvakrát více než v minulosti.