A-družstvo dospělých v Buštěhradu oplatil domácímu béčku loňskou porážku. Základ k výhře 6:3 položily Ekatěrina Alexandrova a Eva Smotlachová ve dvouhře i čtyřhře. Důležité body uhráli ve dvouhrách David Korbelář a Robert Paur, který spolu Fialou přidal další ve čtyřhře. Naprázdno vyšel před zrakem prezidenta mělnického klubu Petra Sádla, který přijel tenisty podpořit, Aleš Januška. Ve dvouhře odehrál vyrovnaný zápas a ve čtyřhře s Korbelářem se už nedařilo podle představ.

Béčko si po výhře 5:4 nad Žiželicemi B zachovává naději na postup do II. třídy krajského přeboru. Prachtová se čtrnáctiletou nadějí mělnického tenisu Janou Smotlachovou zařídily tři body za dvouhry a čtyřhru. Mezi muži vyhrál dvouhru jen František Štrof a přidal spolu s Jiřím Krejzou další bod ve čtyřhře.

Třetí celek Mělníka si zajel pro snadné vítězství 9:0 do Týnce nad Labem. Dva body vítězů uhrála mladičká Viktorie Beková, která nastoupila letos v soutěži vůbec poprvé.

Družstvo mělnického dorostu ztratilo na domácích kurtech výborně rozehraný zápas s Žiželicemi nad Cidlinou. Překvapivé a zasloužené dva body získali po bojovném výkonu ve dvouhře věkem teprve starší žáci David Kopecký a Petr Kowanda. Sestry Smotlachovy vyhrály své dvouhry, ale překvapivě ztratily ve třech setech čtyřhru. V závěrečných chlapeckých deblech se Mělnickým už tolik nedařilo a dvakrát zůstali na raketách soupeře, který celkově vyhrál 5:4.

Domácí duel starších žáků, kteří přehráli LTC Kolín 6:3, rozhodli chlapci. David Kopecký, Petr Kowanda, Václav Novák a Josef Kowanda vyhráli všechna svá utkání. Mladší žáci Mělníka stejným poměrem prohráli na půdě Sokola Hostivice. Svůj první mistrovský zápas proměnila ve vítězství Kolmanová.

(sli)