Poměrně brzy po startu se do čela 38. ročníku tradičního mezinárodního silničního závodu v běhu na 25 kilometrů dostal Petr Pechek. Velmi lehce běžící borec z Úpice se po celou trasu z Mělníka na Harasov a zpět svým konkurentům vzdaloval. Obrátkou na Harasově proběhl za 42 minut 16 vteřin a nikým neohrožován protrhl cílovou pásku s náskokem téměř sedmi minut před Milošem Lambertem z Milovic. Na druhém místě se sice dlouho držel loňský krajský přeborník – mělnický Michal Michálek, ale v závěru ho pro nedostatečný trénink opustily síly a skončil pátý.

Ženské kategorii vládla Svatoslava Kacířová ze Železné Studienky. Celkově její výkon stačil na 25. místo.

Závod byl současně vypsán i jako Přebory Středočeského kraje a Mělnicka. Přeborníkem kraje se stal Miloš Lambert před Pavlem Slepičkou a Michalem Michálkem. Titulem přeborníka Mělnicka se může pyšnit Michal Michálek před Hynkem Urbanem a Martinem Šebánkem.

V klidném oblačném podzimním počasí přímo ideálním pro vytrvalostní běh se na trasu vydalo 56 běžců, mezi kterými bylo šest žen. Program závodu vyplnila klání mladšího (500 metrů) a staršího žactva (1000 m) a tradičně oblíbený ukázkový běh předškolních dětí s rodiči v programu s názvem Začínáme běhat.

Pořadatelé z Klubu přátel Běhu Kokořínským údolím mohli po sobotním závodě zkompletovat i pořadí o takzvaného Championa Mělnicka pro letošní rok, tedy nejúspěšnějšího běžce v součtu s Mělnickým Maratonem Míru. Stali se jimi v kategorii A Miloš Lambert časem 4:22:07 hodin, v kategorii B Zdeněk Chmel (KP BKÚ) časem 5:41:59 a v kategorii C Josef Kalát časem 4:55:43.