Své postavení uprostřed startovního pole s ambicemi postoupit v dalším kole o pár míst výš potvrdily také ve víkendových zápasech na hřištích soupeřek.

V sobotu děvčata deklasovala hráčky Litoměřic výsledkem 107:62. Zápas působil jako útočná exhibice kralupských bojovnic, trenérka Moravcová jim ale vytýkala chyby v obraně.

V neděli družstvo Junioru odcestovalo do Ústí nad Labem oslabeno o hlavní trenérku, která děvčata v sobotu vedla i přes zdravotní potíže, ale večer se její stav natolik zhoršil, že musela do nemocnice.

Zastupující Renata Procházková se ale svého úkolu zhostila velmi dobře a přivezla cenné vítězství 90:63. Podle jejího sdělení holky hrály výborně s hlavním cílem vyhrát a vítězství darovat trenérce Moravcové, aby se její zdravotní stav rychle zlepšoval.

Do tohoto zápasu se už po úrazu kolene zapojila Michaela Langová, která si vysloužila pochvalu za odvahu, snahu i krásnou „trojku”. V obou zápasech nejvíce bodovala kapitánka Andrea Procházková (38 a 29 bodů) následována Magdou Šlehoferovou (29 a 21 bodů).

Podle trenérek ale nezklamaly ani další hráčky na čele s Kejmarovou, Fukovou, Halátkovou a sestrami Štětkovými, které výbornými výkony zastaly nemocné hráčky.

Právě ve vyprázdnění od začátku soutěže značně obsazené marodky v Kralupech před pokračováním soutěže po novém roce nejvíce doufají. Věří totiž, že v kompletním složení mohou odehrát rovnocenná utkání i s nejlepšími družstvy. Zapojit by se tak ještě měla Zuzana Spilková laborující se zlomeným zápěstím a dlouhodobě nemocná Jana Kovaříková.

I přes nepřízeň osudu jsou Kralupanky po první polovině soutěže na sedmém místě třináctičlenného pořadí, Andrea Procházková navíc s 397 nastřílenými body vévodí statistice nejlepších střelkyň a Magda Šlehoferová je s 261 body osmá.

„Děvčatům musíme poděkovat za jejich výkony, trenérkám za jejich strávený čas s děvčaty, doktorce Šlehoferové za organizační záležitosti a všem popřát do roku 2012 hlavně pevné zdraví, hodně úspěchů ve škole i v osobním životě,“ uvedla prezidentka klubu Radana Hniličková.