Celoroční úspěchy stáje JK Mělník, jejímž předsedou i trenérem je Vladimír Mestenhauser, se projevily ve výsledcích žebříčků.

Jako první byli vyhodnocováni nejlepší jezdci za rok 2011 v drezuře. V této kategorii se na pěkném pátém místě v kategorii 8 až 12 let z úspěchu radovala Anna Hrudková, která v sezoně 2011 prezentovala ponyho Viki. Tento pony už dlouhou dobu reprezentuje úspěšný mělnický chov na kolbištích ve skocích i drezuře.

Ve skocích se objevila dvě jména spojovaná s mělnickým klubem. Sestra Anny Marie Hrudková byla ve starší kategorii 13 až 16 let vůbec nejúspěšnější jezdkyní.

Jejím koňským partnerem byl Pegas, jezdkyni se podařilo být ještě osmá s poničkou Herbolína. V žebříčku nejlepších se totiž vyhodnocují jezdci vždy s daným koněm.

V kategorii 8 až 12 let měl JK Mělník zastoupení v jezdkyni Lence Heřmanové. Té se podařilo zatím jako jediné získat prvenství se stejným ponym dvakrát po sobě. Stejně jako loni i letos zvítězila po úspěšné sezoně strávené v sedle ponyho Fík.

Nebyl to však jediný poník, se kterým tato nadějná jezdkyně závodila. Stačila být ještě čtvrtá se Sabinou a osmá za výkony s klisnou Víla. I posledně jmenovaná je produktem mělnického chovu, takže k úspěchu sportovnímu přibyl i chovatelský.

Poslední zisk na konto Mělníka zaznamenal sám Vladimír Mestenhauser. V letošním roce se obnovilo po několikaleté přestávce i vyhodnocení trenéra roku. U odborné poroty i ve veřejném hlasování zvítězil právě Vladimír Mestenhauser. Za tohoto úspěšného trenéra nehovoří jen výsledky jeho svěřenců, ale také počet trofejí s oceněním „trenér roku“, kterých má doma už několik.

V Mělníku už v těchto chvílích probíhá příprava na sezonu 2012 s přáním, aby byla nejméně stejně úspěšná jako předešlá. Jezdci se budou prezentovat na kolbištích po Čechách i v zahraničí.

Příležitost shlédnout nejlepší jezdce mají diváci v rámci pony festivalů, které se tradičně uskuteční právě v Mělníku. Vyjma těchto třídenních závodů se na domácím kolbišti dočkají i dalších drezurních a hobby závodů. Tradičně druhou květnovou neděli se uskuteční Den koně, tedy pro změnu chovatelská akce s mnohými ukázkami pro širokou veřejnost.

KATEŘINA NÁVOJOVÁ