Vodní lyžování nabídlo závod ve skoku a trikové jízdě. Sedlmajer se představil pouze na startu triků. Závod se sice jel v nádherném a atraktivním prostředí, ale zároveň na mořské zátoce, takže podmínky pro vodní lyžování nebyly ideální. Sedlmajer si však v pátečních rozjížďkách triků s nástrahami poradil. Výkon 8990 bodů mu zajistil páté místo a postup do nedělního finále, kterého se účastnila pouze nejlepší šestice.

Na startu bylo celkem 14 závodníků a co jméno, to velké eso. V rozjížďce za sebou nechal mistra Evropy z let 1998 a 2002 Deviatovského i dalšího Bělorusa Beliakova, který před týdnem opanoval Moomba Masters a vyhrál ME v roce 2009. Do finále neprošli australští favorité Green a Wing ani famózní Belgičan Fortamps. A pouze se štěstím do něj proklouzl dvojnásobný mistr světa, Evropy a držitel světového rekordu Zharnasek z Běloruska.

Nedělní finálová jízda byla pro pětadvacetiletého Čecha sladkou odměnou, i když mu nevyšla úplně podle představ a obsadil konečné čtvrté místo za výkon 8710 bodů. Stoprocentně se nezdařil především průjezd za nohu, ale nebyl jediný, kdo měl problémy.

Z vítězství se nakonec radoval Američan Siemmers, před Zharnasekem z Běloruska a třetím domácím Briantem. Sedlmajer si připsal cenné skalpy borců z Francie, mistra Evropy z roku 2012 Poteaua a Ballona.

Úřadující nejúspěšnější sportovec Mělnicka nyní může v klidu zregenerovat, protože v následujícím víkendu na něj čeká poslední závod jeho australské mise. Tentokrát si ušetří časově a finančně náročné trmácení přes celou Austrálii a přesune se pouhých 70 kilometrů severně od Mandurahu do města Perth, kde se pojede divácky atraktivní závod Perth Night Jump.

ALEŠ POLIDOR