Adam Sedlmajer, který se vrací po operaci kolena a intenzivním tréninku i k závodění, absolvoval dva závody ve slalomu. Ovšem forma, ve které se dokázal vrátit, je fascinující. V závodě Sunset lakes fall classic –US elite team trials, který byl především kvalifikačním závodem týmu USA pro mistrovství světa, zdolal délku lana 10,75 metrů a připsal si výkon 0,5 bodu na laně 10,25 metrů.

Druhým závodem byl v rámci obřího festivalu vodních sportů s názvem Orlando Extreme Watersports, na kterém si Adam vyrovnal dokonce svůj osobní rekord v hodnotě 3 body na laně 10,25 a v konkurenci kompletní světovéšpičky obsadil druhé místo. Nestačil pouze na fenoména posledních let N. Smitha z USA. To vyneslo neratovickému borci posun v evropském žebříčku z devátého na páté místo. Příštím závodem bude pro Adama až start na mistrovství světě.

Na to se chystá vůbec poprvé také Petra Povolná, která stále trénuje na jezeře Křenek – Ovčáry. Vyšší teploty posledních dní jí zatím přejí, a proto doufá, že přívětivé počasí vydrží co nejdéle. Příprava je i přesto náročná, protože teplota vody už tak příznivá není.

ALEŠ POLIDOR