„Jsme moc rádi, že jsme znovu dokázali v domácí hale vyhrát za tři body, a o to více to těší, že se soupeři, s kterými se chceme doma jednoznačně měřit a vyhrávat,“ liboval si po vítězství Tomáš Kotrch, který na lavičce znovu zastoupil distancovaného trenéra Martina Kopa.

Jeho svěřenci zápas šestého kola rozehráli hůř. Úvodní set ztratili 17:25 a mírně pozadu zůstávali také ve třetí sadě. Naposledy v ní prohrávali 21:22, ale závěr a následující dějství zvládli na výbornou.

„Ostrava první set hrála skvěle při těžkých bodových míčích. Od druhého setu jsme se zlepšili ve všem a bylo skvělé, že jsme dokázali koncovku třetího setu urvat pro sebe,“ rekapituloval Kotrch cestu za třemi body.

Výstavba umělky v Neratovicích
Fotbalisty čeká perné jaro. K tréninkům se kluby z Mělnicka vracejí už nyní

Zlepšení hostitelů neuniklo ani hostujícímu kouči Janu Václavíkovi. „Od druhého setu domácí zlepšili servis a příjem, v tom nás předčili. Trápili jsme se navzájem plachtícím servisem, ale domácí nás asi víc. Vodolka nás přehrála i ve hře v poli, protože „počapala“ důležité balony. My v třetím rozhodujícím setu jsme měli freeball, který jsme nesložili, a ten set byl hrozně důležitý pro vývoj zápasu.“

Výhru Aera v poměru 3:1 nepřekazily ani změny v ostravské sestavě. Domácí měli navrch v souboji na esa z podání v poměru 8:3 i na body z bloků 9:4.

Kapitán Martin Hladík ocenil, že se tým po pomalejším vstupu do zápasu dokázal vybičovat k obratu. „Musím pochválit kluky, hráli znovu výborně a i přes nervózní začátek a nepovedený start zápasu jsme se dokázali zvednout,“ poznamenal po týdnu znovu nejčastěji bodující hráč Odolky s tím, že plný zisk je velmi důležitý. „Dokázali jsme navázat na týden starou výhru nad Příbramí. Myslím si, že už konečně můžeme po zlepšených výkonech zapomenout na ty prohry ze začátku sezony.“

Další zápas Středočeši odehrají v pátek 4. prosince v Brně.

Aero Odolena Voda - VK Ostrava 3:1

Sety: -17, 15, 23, 17. Nejvíce bodů: Hladík 17, L. Demar 16, Vanags 14 – Janků 16, Ihnát 15, Kruzhkov 13. Rozhodčí: Pecháček, Kvarda. Bez diváků.

Další výsledky 6. kola: Karlovarsko – Zlín 3:0, Liberec – České Budějovice 3:1, Ústí nad Labem – Brno 3:1, Beskydy – Lvi Praha se hraje v neděli, Příbram – Kladno se hraje v úterý.