V Benešově byl úvod prvního zápasu oboustranně nesmělý. Více štěstí měly hráčky Mělníka, když vyhrály první set až v dramatické koncovce. To je nastartovala k vítěznému tažení a poměrně snadno vyhrály.

Odpolední zápas už byl mnohem napínavější. Domácí hráčky úspěšně vkročily do zápasu, když získaly úvodní set. Síly se na kurtu srovnaly a týmy se přetahovaly o každý bod. Druhý a třetí set připadl na stranu Mělníka.

Čtvrté dějství vyhrály domácí hráčky a zápas se protáhl do pátého setu. V tiebreaku oba týmy toužily po vítězství a byly k vidění krásné volejbalové výměny. Benešačky v závěrečných bodech využily svých zkušeností a za odměnu si tak mohly připsat výhru 3:2.

Druhé kolo je na programu hned o nadcházejícím víkendu a oba okresní celky budou mít výhodu domácího prostředí – Mělničanky proti Benátkám a Kralupanky proti Příbrami.