První set začal podáním Sobek a hned byl rozdíl čtyř bodů. Domácí se pak několikrát dotáhli na Pražany, ale ti vždy dokázali hned odskočit.

Zlom přišel při podání domácího Bartůňka před koncovkou. V sérii zatlačil hosty, ti měli hůře přihráno a domácí těžili z dobré obrany na síti i v poli. Domácí vedli o dva body. Domácí měli dva setbally, první hosté odvrátili, druhý domácí proměnili díky zkaženému servisu Patočky.

Ve druhém setu začalo lépe AERO. V začátku pomalu nabíralo vedení, hosté několikrát zahráli svůj útok do zámezí. Při druhém oddechovém čase vedli domácí o 9 bodů! Poté však začal servisem znovu škodit hostující Sobek a šesti body v řadě se náskok ztenčil na tři body. Koncovka byla velmi napínavá, hostující Kuboš útočil do trojbloku a AERO znovu vyhrálo v setu 25:23.

Do třetího setu vlétlo AERO dobře a vytvořilo si při prvním oddechovém čase vedení o 5 bodů. Hosté se však nevzdávali, tlačili svým servisem a domácí měli problém s přihrávkou. Hosté pak vedli i o tři body, ale domácí Bartůněk znovu jako v prvním setu zaznamenal sérii na servisu, kde zaznamenal i eso a otočil stav míčů na domácí stranu. AERO si vybojovalo dvoubodové vedení, matchball proměnil domácí kapitán Kramar a zaplněná hala vybuchla radostí. „Strašně důležité utkání za tři body pro nás. Rozhodující byla dnes přihrávka na obou stranách a servis. Je veliká škoda, že velmi rychle a snadno ztrácíme vedení o několik bodů. Velký problém nám dělal Sobek svým servisem," řekl po zápase domácí kapitán Filip Kramar.

„Dnešní utkání bylo hlavně o nás. Byli jsme favorité a to nás trochu svazovalo. Myslím, že jsme rychle ztráceli vedení o 3 až 7 bodů, ale nicméně jsme chtěli vyhrát za tři body, a výsledek 3:0 samozřejmě bereme. Budeme dále pracovat a zlepšovat se," zhodnotil trenér Odoleny Vody Jiří Vojík.

TOMÁŠ HAVLÁT