Ústečané vedli ve své domácí hale Slunety na Klíši nad Aerem 2:1 na sety, ale tie break ztratilo 10:15 a má jen bod.

Marcin Kryć, kouč hostí, těžký zápas na severu Čech očekával. „Jsme rádi, že jsme ho zvládli otočit z prohry 1:2. V prvním setu jsme začali moc měkce, proto jsme měli problémy a zbytečně jsme riskovali na servisu. Od druhého setu jsme začali hrát více agresivně a to nám pomohlo.“

Trenér Severočechů Ondřej Žaba si ze zápasu i přes porážku odnášel celkově dobrý dojem. „Na pikaču je to, že jsme ho nevyhráli, protože můj tým si zasloužil výhru za dobře odvedenou práci a dobré pojetí s dobrou bojovností," litoval ústecký kormidelník.

K pěti sobotním setům přidali hráči Odolky další čtyři v nedělním utkání s Ostravou. Ta měla v zádech třísetovou porážku na půdě mistrovských Lvů Praha. Po velkém boji domácí slavili výhru 3:1.

„Tři body jsou naše, měli jsme v nohách včerejších pět setů, ale vážíme si této výhry. Každý zápas v extralize nebude lehký a musíme tvrdě pracovat pro každý bod do tabulky. Děkujeme fanouškům za skvělou atmosféru,“ řekl trenér Aera Marcin Kryś, jehož tým ztratil pouze "maratonský" třetí set (31:33).

Kapitán Ostravy Jakub Dvořák hodnotil výkon svého týmu kladně. „Konečně mi dneska přišlo, že jsme hráli volejbal, který já si představuji, že budeme hrát. Agresivně, krev v očích a zároveň hlavou a chytře. Myslím si, že jsme dokázali Vodolku zatlačit, hlavně když jsme přestali dělat zbytečné chyby na servisu. Líbilo se mi to od nás z naší strany, ale je to škoda. Kdybychom udělali o dvě, tři chybky míň v jednom z těch tří setů, tak si myslím, že se to mohlo obrátit k nám a dopadnout to třeba jinak. Gratuluji Vodolce a my jedeme dál.“