Na pětidenním kempu, který nese jméno nejlepšího kouče francouzské ligy Martina Demara, se sešlo šest desítek nadějných hráčů. Základ přitom tvořily volejbalistky z mělnického oddílu a několik hráček z Neratovic a Kralup nad Vltavou. Na antukovém hřišti vedle tenisových kurtů Na Polabí a na kurtech na mělnickém koupališti však trénovali i volejbalisté z Ostravy, Karlových Varů nebo Olomouce.

Podle Jiřího Rejmana, který volejbalový kemp v Mělníku už čtvrtý rok pořádá, nabízejí společné tréninky to, co volejbalisté ve věku od dvanácti do dvaceti let jinde nenajdou. „Troufám si tvrdit, že podobně kvalitní trenérský tým nikde jinde v České republice nepůsobí," poznamenal komentátor České televize, který je sám aktivním volejbalistou. Nedávno například s mělnickým týmem zvítězil ve II. třídě krajského přeboru. I proto ho mrzí, že na kempu působí hlavně jako zásobovač a nemůže se věnovat trénování.  „Jsem tu jako holka pro všechno. Místo toho, abych trénoval, jezdím pro buřty, pro náplasti, pro vody…" povzdychl si.

Na české volejbalové naděje tak místo něho dohlíželi šéftrenér Martin Demar, který trénuje ve Francii, kouč Liberce Michal Nekola a trenér rakouské juniorské reprezentace Martin Kop. A jako zvláštní hosté přijali pozvání například mělnický odchovanec Jiří Král, bývalá reprezentantka Michaela Jelínková či Jan Štokr, který působí v ruské nejvyšší soutěži.

Do Mělníka se vrátil  i reprezentant Jakub Janouch, jenž před dvěma lety stál na opačné straně sítě jako jeden z účastníků kempu. „Vrací se sem i spousta mladých hráčů, třeba Tomáš Dvořák už hraje extraligu za Ostravu, s dospělými, ale stejně si sem letos přijel zatrénovat," poznamenal Jiří Rejman.

Podle Martina Demara nabízí kemp možnost ukázat, co dělají volejbalové naděje špatně a v čem se mohou zlepšit.  A také jim dává šanci nahlédnout do špičkového volejbalu, aby věděli, co by je mohlo jednou potkat, pokud by se pustili na dráhu profesionálního sportu.

„Naučí se tady disciplíně, pokoře, ukážeme jim sílu kolektivu," vysvětlil šéftrenér kempu. „Loni měli možnost zúčastnit se debaty s Honzou Štokrem, který jim ukázal, že cesta na vrchol je tvrdá a bolí.Je důležité, aby si to uvědomili, protože dneska mají mladí pocit, že všechno půjde rychle, nejlépe hned. Ale tak to není," upozornil.

Volejbalový kemp navíc přináší i další pozitiva. Veškeré vybavení, které pořadatelé zakoupí, zůstává k dispozici mělnickému oddílu. „Volejbal nám toho spoustu dal, tak mu to chceme nějak vrátit," připomněl Jiří Rejman a dodal, že nebýt vstřícného jednání vedení města, mělnické průmyslovky a koupaliště, žádný kemp by nejspíš nebyl. „Město nám poskytlo dotaci, díky škole a jejímu internátu máme účastníky kempu kde ubytovat a kurty na koupališti máme gratis. Za to musím všem moc poděkovat," uzavřel sportovní komentátor.