Uřadující mistr starého kontinentu si v sedmém podniku Evropského poháru musel nejdříve protrpět černočernou sobotu, ovšem v neděli si vše vynahradil. Pilot roudnické Buggyry se může radovat ze třetího místa v pohárovém závodě. „V sobotu to bylo na hození ručníku, v neděli je z toho bedna. I to je krásné na našem sportu,“ radoval se Vršecký, který však žádný posun v průběžném pořadí nezaznamenal, a tak se s obhajobou může definitivně rozloučit.

Belgický okruh je Buggyře zaslíbený a Vršecký zde patří se čtyřmi vítězstvími k nejúspěšnějším závodníkům. V sobotu to ovšem nedokázal potvrdit. Čechovi se opět nezdařil měřený trénink a první závod rozjížděl až ze sedmého místa. Nakonec si polepšil o dvě příčky. „Nechápu, čím to je, že někteří dokážou zajet skvělé tréninkové časy a pak jim to nějak v závodě nejede. S pátým místem jsem vzhledem k okolnostem spokojený,“ nechal se slyšet Vršecký. V té chvíli ale netušil, že bude vzápětí penalizován za údajné překročení maximální povolené rychlosti a propadne se na osmé místo, což posléze odmítl komentovat.

Kalich hořkosti dopil Vršecký do dna později odpoledne. Do závodu s handicapem měl nastoupit z pole position, jenže na startovní rošt se vůbec nepostavil kvůli poruše servo řízení. „Nevím, co bych k sobotě řekl. Muselo by to být něco hodně nepublikovatelného,“ zlobil se Vršecký, kterému pak vylepšil náladu týmový kolega Uwe Nittel, který si dojel pro druhé místo.

V neděli Vršeckému pršelo štěstí. „Měřák“ sice probíhal obligátně – Vršecký opět za konkurenty zaostával – ovšem v pohárovém klání už předjížděl jednoho soupeře za druhým a cílem se prohnal jako třetí. „Konečně se na mě usmálo trochu štěstí. Voda mi evidentně svědčí,“ zářil.

Belgický víkend završil roudnický rodák pátým místem v opět mokrém závodě s handicapem. „S pátým místem jsem nakonec vzhledem k okolnostem spokojený. Neděle mi celkově vyšla,“ uzavřel bilancování Vršecký.

Na trati v Zolderu pokračovala ve vítězném tažení nová stáj MKR Technology ze Židovic na Roudnicku. Trumfovat dokázal jak Markus Bösiger, tak i jeho týmový parťák a jmenovec Östreich. „Máme za sebou velmi vydařený víkend, po kterém jsme se navíc v šampionátu posunuli dopředu. Stále ale chceme víc. Vím, že máme na absolutní vítězství,“ pravil šéf stáje Mario Kress.

Hned příští víkend se jede na okruhu Le Mans.